Sting wystąpi w Polsce

Sting wystąpi w Polsce Materiały prasowe

Artysta odwiedzi nasz kraj w 2016 roku. Wystąpi w Oprze Leśnej w Sopocie. Kiedy odbędzie się jego koncert?

Sting urodził się w Newcastle (Anglia). Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w 1977 roku, kiedy to Sting, Stewart Copeland i Andy Summers stworzyli The Police. Zespół wydał pięć albumów studyjnych, zdobył sześć nagród Grammy i dwie Brit oraz został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2003 roku. 

Kariera solowa

Muzyk występuje również solowo. Od 1989 roku Sting wydał 14 albumów solowych, otrzymał kolejne nagrody – 10 Grammy, 2 Brit, Złoty Glob, Emmy, trzy nominacje do Oskara, Billboard Magazine’s Century Award oraz MusiCares 2004 Person of the Year. Sprzedał łącznie blisko 100 milionów albumów. Inspiracje do ostatniej płyty zatytułowanej „The Last Ship Sting czerpał ze wspomnień społeczności stoczniowej z Wallsend w północno-wschodniej części Anglii, w której artysta urodził się i wychował.

Sting aktorem

Sting próbował też swoich sił w aktorstwie. Zagrał w ponad 15 filmach. Jest autorem dwóch książek, w tym „Broken Music” (bestsellerowy życiorys według dziennika „The New York Times”). Wspieranie dla organizacji broniących praw człowieka odzwierciedla w swej uniwersalnej sztuce. Razem z żoną Trudie Styler założył w 1989 roku fundację Rainforest Fund w celu ochrony zarówno lasów deszczowych na świecie, jak i ich rdzennych mieszkańców. 

Sting w Polsce

O występie w naszym kraju artysta poinformował na Twitterze.

"

Sting wystąpi w Operze Leśnej w Sopocie 2 sierpnia 2016 roku. Do zobaczenia na trasie!  "

Bilety w cenach od 349 zł trafią do sprzedaży w piątek 18 grudnia 2015 roku o godz. 10:00.

Wybierzecie się na koncert Stinga w Sopocie?

Materiały prasowe/ka

Więcej: