Sting wystąpi na ponownym otwarciu klubu Bataclan

Sting wystąpi na ponownym otwarciu klubu Bataclan David Niviere/NMA2016/SIPA/EAST NEWS

Będzie to pierwszy koncert w tym miejscu od czasu zamachu terrorystycznego. Do ataku na klub doszło 13 listopada 2015 roku.

W serii zamachów terrorystycznych w Paryżu zginęło 130 osób. Wśród ofiar było 89 osób, które tego dnia uczestniczyły w koncercie zespołu Eagles of Death Metal w klubie Bataclan. Miejsce zostanie ponownie otwarte, a pierwszym artystą, który tam wystąpi, będzie Sting. Muzyk zagra tam 12 listopada 2016 roku.

"

Musimy pogodzić dwie istotne kwestie. Po pierwsze, upamiętnić i uczcić tych, którzy zginęli rok temu, a po drugie – celebrować życie i muzykę, które reprezentuje ten historyczny teatr. Mam nadzieję, że w ten sposób uszanujemy pamięć, a jednocześnie uczcimy życie tych, którzy zginęli. Nie możemy o nich zapomnieć – napisał Sting w oficjalnym oświadczeniu. "

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz organizacji charytatywnych Life for Paris i 13 Novembre: Fraternité et Vérité, które wspierają ofiary zamachu oraz ich rodziny.

11 listopada 2016 roku ukaże się nowa płyta Stinga pt. „56th & 9th”. Tytuł albumu pochodzi od skrzyżowania, przez które muzyk przechodzi każdego dnia w drodze do studia. Producent Martin Kierszenbaum twierdzi, że piosenki, które znajdą się na krążku, przypominają te z czasów The Police. 

Więcej: