Sting i Peter Gabriel we wspólnej trasie koncertowej

Sting i Peter Gabriel we wspólnej trasie koncertowej ons.pl

Artyści postanowili połączyć siły i już wkrótce wystąpią razem na scenie. Gdzie i kiedy będzie można ich zobaczyć?

Pod koniec czerwca 2016 roku Sting i Peter Gabriel wystąpią w ramach trasy „Rock Paper Scissors” („Kamień, Papier, Nożyce”). Na razie wiadomo, że tego lata odwiedzą 19 miast w Ameryce Północnej. Pierwszy występ zaplanowano na 21 czerwca w Columbus w stanie Ohio. Ostatni koncert odbędzie się 24 lipca w Edmonton. Artystów będzie można zobaczyć też m.in. w: Waszyngtonie, Nowym Jorku, Chicago, Denver i Los Angeles.

Sting i Peter Gabriel po raz pierwszy wystąpili razem w latach 80. Zagrali wtedy koncerty dla organizacji Amnesty International. W czasie nadchodzącej trasy muzycy nie tylko zaśpiewają swoje własne kompozycje, ale też zobaczymy ich w duecie.

"

Jestem bardzo szczęśliwy, że podejmiemy się tego typu eksperymentu. Myślę, że ludzie będą zaintrygowani. Ja na pewno jestem - powiedział Sting.

"

Jego entuzjazm podziela Peter Gabriel.

"

To, co najbardziej mnie intryguje, to fakt, że dostajesz grono wspaniałych muzyków i mogą się zdarzyć naprawdę niesamowite rzeczy - stwierdził. "

W rozmowie z Associated Press Sting porównał zbliżające się występy do koncertów, które zagrał w 2014 roku z Paulem Simonem.

"

Wymienialiśmy się piosenkami, wymienialiśmy się muzykami, śpiewaliśmy razem. Ludzie, którzy byli na naszym show przyznali, że bardzo im się podobało to, co zrobiliśmy.  "

Oficjalny plakat wydarzenia Peter Gabriel zaprezentował na swoim profilu na Facebooku.

Informacja wraz ze wspólnym zdjęciem artystów pojawiła się także na Facebooku Stinga.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 25 stycznia 2016 roku. 

Trasa koncertowa Stinga i Petera Gabriela

21.06 - Columbus

23.06 - Waszyngton

24.06 - Wantagh

26.06 - Filadelfia

27.06 - Nowy Jork

29.06 - Toronto

30.06 - Detroit

2.07 - Worcester

5.07 - Montreal

7.07 - Quebec

9.07 - Chicago

10.07 - Milwaukee

12.07 - Denver

14.07 - San Jose

15.07 - Lake Tahoe

17.07 - Los Angeles

21.07 - Seattle

23.07 - Calgary

24.07 - Edmonton

Kilka dni po zakończeniu trasy „Rock Paper Scissors” Sting odwiedzi Polskę. Artysta wystąpi w Operze Leśnej w Sopocie 2 sierpnia 2016 roku. Z kolei Peter Gabriel ogłosił, że weźmie udział w niecodziennym eksperymencie. Celem projektu, do którego dołączył, jest sprawdzenie, czy małpy potrafią się ze sobą komunikować za pośrednictwem internetu. W 2001 roku artysta uczył małpy grać na instrumentach klawiszowych. 

Chcielibyście wziąć udział we wspólnym koncercie Stinga i Petera Gabriela?

Więcej: