Stevie Wonder wystąpi na specjalnym koncercie w Londynie

Stevie Wonder wystąpi na specjalnym koncercie w Londynie ons.pl

Artysta zagra w ramach festiwalu British Summer Time. Jego koncert odbędzie się 10 lipca 2016 roku.

Występ Steviego Wondera zaplanowano na godzinę 14:00. Widzowie, którzy zgromadzą się w Hyde Parku w Londynie, usłyszą wszystkie przeboje artysty z płyty „Songs In The Key Of Life”. Będzie to szczególne show, bo wokalista nigdy wcześniej nie prezentował utworów z tego albumu w Wielkiej Brytanii. Promował go jedynie na 34 koncertach w Stanach Zjednoczonych.  

Krążek „Songs In The Key Of Life” ukazał się w 1976 roku. Znalazła się na nim m.in. piosenka „Isn't She Lovely?”, którą Wonder napisał na cześć swojej córki. Utwór nigdy nie trafił na amerykańską listę przebojów, mimo że w tamtym czasie był bardzo popularny.

Innym przebojem z tego krążka jest „Sir Duke”. Piosenka znalazła się na szczycie listy przebojów w Stanach Zjednoczonych i 2. miejscu brytyjskiego zestawienia. Artysta napisał ją na cześć Duke’a Ellingtona - muzyka jazzowego, który zmarł w 1974 roku.

Z tej płyty pochodzi także „I Wish”. Utwór opowiada o dzieciństwie artysty. Muzyk przywołuje wspomnienia lat 50. i 60., kiedy był małym chłopcem i dorastał w trudnych okolicznościach. Mimo że żył w ubóstwie, z nostalgią przypomina sobie tamte dni i chciałby, żeby jeszcze wróciły. Jak śpiewa w piosence, to były czasy, w których jego największym zmartwieniem było to, jaką zabawkę dostanie pod choinkę. 

Wonder za album „Songs In The Key Of Life” otrzymał cztery nagrody Grammy, w tym w kategorii „Płyta Roku”. Magazyn „Rolling Stone” sklasyfikował krążek na 57. miejscu rankingu „500 Największych Albumów Wszech Czasów”. 

„Barclaycard presents British Summer Time” to seria koncertów, które odbywają się latem w londyńskim Hyde Parku. W tym roku wystąpią tam m.in.: Massive Attack (1 lipca), Florence And The Machine i Kendrick Lamar (2 lipca), Mumford and Sons (8 lipca) i Take That (9 lipca).

Chcielibyście zobaczyć występ Steviego Wondera?

Więcej: