Stevie Wonder: Wszyscy razem możemy coś zmienić

Stevie Wonder: Wszyscy razem możemy coś zmienić ons.pl

Muzyk wystąpił w ramach festiwalu British Summer Time. Zaprezentował tam wszystkie przeboje z płyty „Songs In The Key Of Life”. 

W czasie koncertu w Londynie Stevie Wonder postanowił zwrócić uwagę publiczności na tragiczne wydarzenia, do których doszło jakiś czas temu w Stanach Zjednoczonych. Policjanci zastrzelili dwóch Afroamerykanów - Altona Sterlinga i Philando Castile’a, a kilka dni później w Dallas doszło do ataku na policjantów, w czasie którego zginęło pięciu oficerów, a dziewięć osób zostało rannych.

"

Zanim zacznę występ, chciałbym wam wszystkim powiedzieć kilka prostych słów. W tym niespokojnym czasie chcę po prostu powiedzieć, że was kocham. Kocham was, bo dostąpiłem błogosławieństwa i jestem niewidomy. To jest dar, żebym mógł pokazać wszystkim tym, którzy mają wszystko, że są błogosławieni i powinni to wykorzystać. Każdego dnia mogę przypodobać się Bogu i korzystać z mojego daru, jakim jest śpiewanie, żeby zachęcić was do pójścia na przód - powiedział artysta. "

Wonder zaznaczył, że muzyka jest dla niego najważniejsza. 

"

W pewnym sensie jestem bardzo szczęśliwy, że moje piosenki są nadal aktualne po 40 latach. Ale w innym sensie nie jestem z tego zadowolony. Powodem jest to, że piosenki i słowa, o których mówimy, te warunki - one wciąż istnieją na świecie i to rani moje serce - wyznał. "

Artysta zachęcał publiczność, żeby zwróciła uwagę na to, co w życiu jest najważniejsze. Nie chce, żeby strach i przemoc zwyciężyły.

"

Mam nadzieję, że wszyscy razem możemy coś zmienić. A jeżeli też tak czujecie, to naprawdę możemy dokonać zmiany. Zachęcam was, żebyście wybrali miłość, a nie nienawiść. To takie proste. Wybierzcie miłość, a nie nienawiść, prawdę - nie zło, uprzejmość - nie podłość. I nadzieję. To prowadzi mnie do następnej kwestii: życie każdego człowieka jest ważne. To dotyczy także czarnoskórych osób. To my jesteśmy rdzennymi mieszkańcami ziemi i w pewnym sensie każdy jest odrobinę czarnoskóry. Przestańcie zaprzeczać naszej kulturze. Kochajcie się i całą swoją rodzinę. Tak właśnie mówię - zakończył. "

Stevie Wonder zagrał ponad dwugodzinny koncert przed 65-tysięczną publicznością. Zaśpiewał utwory z albumu „Songs In The Key Of Life”. Było to szczególne show, bo wokalista nigdy wcześniej nie prezentował piosenek z tej płyty w Wielkiej Brytanii. Promował go jedynie na 34 koncertach w Stanach Zjednoczonych.  

Więcej: