Stevie Wonder: Prince był prawdziwą inspiracją

Stevie Wonder: Prince był prawdziwą inspiracją ons.pl

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku. Stevie Wonder postanowił opisać kilka historii związanych z jego życiem oraz twórczością. Jak go wspomina?

Po śmierci Prince’a wielu artystów oddało mu hołd za pośrednictwem mediów społecznościowych. Stevie Wonder udzielił specjalnego wywiadu telewizji CNN, w którym opowiedział o tym, jak bardzo cenił go jako artystę.

"

Był wspaniałym wokalistą, kochał muzykę. Uwielbiał grać na instrumentach, a kiedy uczestniczyliśmy razem w jam session, to było cudowne doświadczenie! Był bardzo świadomy swojej odpowiedzialności jako artysty i człowieka - powiedział. "

Wspomnienia Wondera zostały także opublikowane na łamach magazynu „Rolling Stone”. Artysta napisał m.in., że Prince był wzorem do naśladowania i inspiracją.

"

Muzyka Prince’a była tak malownicza, że nawet ja mogłem ją zobaczyć. Mogłem czuć ten tytułowy „Purple Rain”. Jego utwory były obrazowe, a obrazy były bardzo silne - podkreślił. "

Muzyk stwierdził, że bardzo czuł się związany z Prince’em, bo pochodzą z tego samego regionu. Wychowywali się, słuchając bluesa, rock & rolla, jazzu i muzyki gospel i czerpali z tych gatunków inspirację.

"

Kiedy ostatnio rozmawialiśmy, dyskutowaliśmy o tym, że świat potrzebuje naprawy. Ciągle słyszymy bzdury o tym, że musimy odzyskać nasz kraj albo sprawić, żeby Ameryka znów była wielka. Ona zawsze była wielka! Musimy przestać tylko napełniać nasze głowy kłamstwami, uprzedzeniami i otworzyć umysły na nowe możliwości. "

Wonder zaznaczył, że Prince był naprawdę wspaniałym muzykiem i jego twórczość jest ponadczasowa.

"

Prince był natchniony, a jednocześnie inspirował. Był uprzejmy i zdyscyplinowany. Wiedział, w którą stronę zmierza. Był w stanie dokonać wielkich przemian. Jeżeli Michael był królem popu, to Prince’a powinniśmy nazywać cesarzem. On walczył o swoją artystyczną wolność. Nie pozwalał, aby ktoś lub coś stanęło na jego drodze. Idąc własną ścieżką, Prince przeniósł muzykę w zupełnie inne miejsce - tak jak Beatlesi. Chciał odmienić wiele rzeczy jak Marvin Gaye. Gdy to robisz, musisz być bardzo pewny siebie - dodał. "

Stevie podkreślił też, że dzięki niezwykłemu talentowi, Prince łączył różne gatunki muzyczne i tworzył wspaniałą muzykę.

"

Uwielbiał funk, więc musiał nauczyć się, jak sprawić, żeby coś było funkowe. Kochał jazz, dlatego szukał czegoś, co pomoże stworzyć swingowe kawałki. Jeżeli Prince chciał rozmawiać o miłości lub seksie, angażował się w tę dyskusję. Sprawiał, że widzieliśmy i czuliśmy to wszystko razem z nim. Tak naprawdę zastanawiam się, które z moich dzieci urodziło się dzięki jego muzyce - zakończył. "

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku. Miał 57 lat. Wiadomo już, że nie zostawił testamentuCiało artysty zostało skremowane w sobotę 23 kwietnia 2016 roku w czasie prywatnej uroczystości pogrzebowej. Uczestniczyła w niej rodzina artysty, jego przyjaciele i zaprzyjaźnieni muzycy. Przyczyna jego śmierci nadal nie jest znana.

Więcej: