Slash o powrocie Guns N' Roses: Świetnie się rozumiemy

Slash o powrocie Guns N' Roses: Świetnie się rozumiemy Alberto E. Tamargo/Sipa USA/East News

Pod koniec 2015 roku zespół poinformował o tym, że wraca na scenę w oryginalnym składzie. Jak przebiega współpraca muzyków?

23 czerwca 2016 roku od występu w Detroit grupa rozpoczęła trasę koncertową „The Not In This Lifetime Tour”. Slash postanowił opowiedzieć o przeżyciach związanych z powrotem zespołu. Udzielił wywiadu perkusiście zespołu Aerosmith - Joey'owi Kramerowi, który pracuje w bostońskiej rozgłośni radiowej WZLX.

"

Wszyscy bardzo dobrze się dogadujemy, gramy świetnie. Bardzo się cieszyliśmy, że to się stanie, więc to nadal bardzo nas ekscytuje. To wciąż wydaje mi się takie surrealistyczne, ale naprawdę dobrze się rozumiemy. Każdy z nas przebył naprawdę długą drogę i to jest cudowne - powiedział. "

Na koniec muzyk zapytał prowadzącego o to, jak mu się mieszka w Austin i obiecał, że jeszcze kiedyś zadzwoni do jego programu.

Z kolei na profilu Guns N' Roses na Facebooku pojawił się film dokumentalny pokazujący przygotowania zespołu do koncertów w ramach „The Not In This Lifetime Tour”. Duff McKagan przyznał, że już nie może się doczekać występów.

"

Super. Włożyliśmy w to dużo pracy. Gramy najlepiej, jak potrafimy i wybieramy najlepsze piosenki, jakie możemy zaoferować. Jest naprawdę świetnie! "

W materiale możemy zobaczyć fragmenty występu w Detroit i usłyszeć największe przeboje grupy, w tym oczywiście „Welcome to the Jungle” czy „Live And Let Die”. 

W czasie koncertu grupa zagrała także takie utwory jak „November Rain”, „Knockin' on Heaven's Door”, „Don't Cry”, „Paradise City”, „Double Talkin' Jive”, „Chinese Democracy” czy „It's So Easy”. 

Trasa „The Not In This Lifetime Tour” potrwa do końca sierpnia. Grupa zagra m.in. w Atlancie, Filadelfii, San Francisco, Seattle, Foxboro, East Rutherford czy Waszyngtonie. 

Axl Rose ujawnił również, że być może wkrótce grupa wyda nową płytę.

"

Przygotowałem wiele nowych piosenek i niektóre z nich zagrałem Slashowi i Duffowi. Bardzo im się podobały. Może będą chcieli je ze mną nagrać. Kto wie. "

Rose występował także z zespołem AC/DC, w którym zastąpił Briana Johnsona. Wokalista musiał natychmiastowo zakończyć karierę z uwagi na zagrożenie całkowitej utraty słuchu. 

Chcielibyście, żeby zespół Guns N' Roses zagrał w Polsce?

Więcej: