Sinéad O’Connor i The Who w hołdzie Davidowi Bowie

Sinéad O’Connor i The Who w hołdzie Davidowi Bowie ons.pl

Śmierć Davida Bowie wstrząsnęła całym muzycznym światem. Wielu artystów decyduje się zaśpiewać jego piosenki na swoich koncertach i w ten sposób złożyć mu hołd. Zobaczcie, jak zrobili to Sinéad O’Connor i zespół The Who.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Znani muzycy publikowali wtedy w mediach społecznościowych wpisy, w których wyrażali swój żal po jego odejściu. Również w czasie koncertów nie zapominają o słynnym artyście.

Sinéad O’Connor wystąpiła na specjalnym charytatywnym koncercie poświęconym osobom chorującym na nowotwór. Artystka zaśpiewała piosenki, które w oryginale wykonał Bowie - „Life on Mars” oraz „Sorrow”. Następnie dołączyła do niej wokalistka Ava Cherry, która przez wiele lat współpracowała ze zmarłym piosenkarzem. Wykonała utwory „The Jean Genie” i „Young Americans” oraz swój własny singiel „That’s How Loneliness Goes”. Zobaczcie, jak im poszło.

Z kolei zespół The Who wystąpił w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Podobno Bowie był wielkim fanem twórczości grupy. W czasie koncertu kapeli na ekranie pojawiło się zdjęcie zmarłego artysty wraz ze specjalną wiadomością:

"

David Bowie. Przyjaciel The Who. Syn Nowego Jorku. Dziś wieczorem będzie nam go wyraźnie brakować. Był długoletnim fanem The Who. Opowiedział kiedyś historię o tym, jak wspiął się po ogrodzeniu, żeby wkraść się za kulisy i dać Pete’owi Townshendowi swoją płytę. Nagrał covery przebojów „I Can’t Explain” i „Anyway, Anyhow, Anywhere”. Niemal każdego roku siadał w pierwszym rzędzie Madison Square Garden, żeby w czasie naszego koncertu być bliżej sceny. Będzie nam go bardzo brakować. Był prawdziwą ikoną muzyki i sztuki oraz błyskotliwym innowatorem. "

Hołd Davidowi Bowie oddali też inni artyści. W czasie rozdania nagród Brit Awards 2016 organizatorzy przyznali mu pośmiertnie nagrodę The BRITs Icon Award (nagroda dla ikony muzyki), a nowozelandzka wokalistka Lorde zaśpiewała cover przeboju „Life On Mars”. Z kolei Iggy Pop na koncercie charytatywnym Tibet House Benefit, który odbył się w Carnegie Hall w Nowym Jorku, zaśpiewał utwór „The Jean Genie”. Specjalny występ na rozdaniu nagród Grammy przygotowała Lady Gaga. Zaprezentowała największe przeboje Davida: „Space Oddity”, „Fashion”, „Let’s Dance”, „Rebel Rebel” i „Heroes”, jednak jej występ nie spodobał się synowi zmarłego muzyka - Duncanowi Jonesowi. Również Madonna na jednym z koncertów uczciła pamięć wokalisty i wykonała utwór „Rebel Rebel”.

Czyj występ podobał Wam się najbardziej?

Więcej: