Sinead O’Connor: Zostawiliście mnie, żebym umarła

Sinead O’Connor: Zostawiliście mnie, żebym umarła DONAT BRYKCZYNSKI/REPORTER/EAST NEWS

Wokalistka przez kilkadziesiąt godzin była poszukiwana przez policję. Ostatecznie udało ją się odnaleźć i przewieziono ją do szpitala. Tuż po zajściu zamieściła na profilu na Facebooku list otwarty do swojej rodziny. Co napisała?

Zaginięcie Sinead O’Connor zostało zgłoszone po tym, jak wokalistka nie wróciła z przejażdżki rowerowej w Chicago w niedzielny poranek (15 maja). O sytuacji poinformowała policję anonimowa osoba. 

"

Policja w Wilmette próbuje ustalić, co stało się z Sinead O’Connor. Podobno wokalistka opuściła teren Wilmette o 6:00 i nie wróciła. Otrzymaliśmy anonimowe zgłoszenie od kogoś, kto zaniepokoił się jej stanem. Więcej informacji na razie nie możemy udzielić - powiedzieli przedstawiciele władz. "

Pojawiły się informacje, że piosenkarka mogła popełnić samobójstwo. Ostatecznie udało ją się odnaleźć w lokalnym hotelu i odwieziono ją do szpitala. Wkrótce po tym, na jej Facebooku pojawił się list otwarty skierowany do jej byłego męża Johna Reynoldsa, w którym odniosła się do walki o prawa do opieki nad ich dziećmi.

fot. screen z Facebooka

"

Wy wszyscy porzuciliście mnie z powodu moich myśli samobójczych. Zostawiliście mnie, żebym umarła. Jake mówi, że wie, że mam chorobę psychiczną, a mimo to mnie dręczy. Powiedzcie mu, żeby przestał się zachowywać, jakby nie zależało mu na tym, czy umrę. On martwi się tylko o własne samopoczucie. Dlaczego nikt nie martwi się tym, jak ja się czuję? Módlcie się lepiej, żebym umarła, bo inaczej pozwę was wszystkich za to, co mi zrobiliście. "

Wokalistka stwierdziła, że czuje się porzucona i nikt jej nie szanuje.

"

To jest przypadek, w którym traktuje się kobietę jak Murzyna. Nigdy nie dostałam złamanego grosza od żadnego z ojców moich dzieci.  "

Następnie oskarżyła Jake’a o to, że zniszczył jej życie.

"

Nigdy nie wrócę do ciebie ani do żadnego z moich czterech dzieci. Wszystko przez ciebie. Nie jesteś chrześcijaninem, jesteś niewdzięcznym kłamcą i kryminalistą. "

O’Connor podkreśliła, że pozwie wszystkich do sądu za straty, jakich doznała. Przez całą sytuację nie mogła występować ani w zeszłym, ani w tym roku. Musiała za to wydać dużą sumę pieniędzy na leczenie. Według niej należy jej się odszkodowanie od rodziny. Zaznaczyła, że nie zamierza się poddać. Zamieściła też na Facebooku piosenkę „Woman Is The Nigger Of The World” Johna Lennona.

Na początku maja Sinead O’Connor została oskarżona o zniesławienie przez amerykańskiego komika i prezentera telewizyjnego Arsenio Halla po tym, jak wokalistka stwierdziła, że był on dilerem Prince’a, a także częstował ją marihuaną w domu Eddiego Murphy’ego. Mężczyzna żąda od niej odszkodowania w wysokości 5 milionów dolarów.

Pod koniec listopada 2015 Sinead O’Connor próbowała popełnić samobójstwo. Napisała na swoim Facebooku, że ma już dość płakania i cierpienia. Stwierdziła, że rodzinie na niej nie zależy i że najbliżsi utrudniają jej kontakt z chorym synem. Na skutek interwencji fanów piosenkarkę udało się uratować i przewieźć do szpitala. Przez jakiś czas wokalistka była pod opieką specjalistów.

Więcej: