Simon Le Bon z Duran Duran świętuje 57. urodziny

Simon Le Bon z Duran Duran świętuje 57. urodziny ons.pl

Simon Le Bon urodził się 27 października 1958 roku w Wielkiej Brytanii. Znany jest głównie z występów z grupą Duran Duran. Przypomnijmy sobie kilka ciekawostek o jego życiu.

Simon Le Bon był najstarszym synem Johna i Ann-Marie. Jego matka bardzo wcześnie odkryła jego talent artystyczny. Gdy miał 6 lat, zabrała go na casting do reklamy proszku do prania. Simon wygrał i wystąpił w reklamie, jednak nie była to rola mówiona. Śpiewał też w kościelnym chórze oraz uczył się aktorstwa. Kilka lat pracował w teatrze i pojawił się w kolejnych reklamach telewizyjnych.

W 1980 roku Le Bon poznał członków zespołu Duran Duran. Na przesłuchaniu zaprezentował im swoje wiersze i próbował zaśpiewać je do melodii stworzonych przez grupę. Część z nich trafiło potem na płytę Duran Duran. Pierwszy album „Duran Duran” ukazał się rok później i od razu podbił serca publiczności.

"

Sprytni chłopcy przychodzili na koncerty Duran Duran, bo tam były dziewczyny. Być może nas nie lubili, kiedy wchodzili na występ, ale pod koniec podchodzili do nas mniej sceptycznie - wspomina muzyk.

"

Każdy kolejny krążek zawierał wiele hitów, które trafiały na listy przebojów. W 1985 roku zespół nagrał piosenkę „A View to a Kill" na potrzeby filmu o Jamesie Bondzie.

 

"

Zawsze uważałem, że tego typu piosenka powinna być ekscytująca, mieć w sobie coś zaskakującego, coś, co trochę szokuje. Czy to jest zmiana akordów, rytmu albo nawet intrygujące słowa - niespodzianka to zawsze dobra rzecz. "

Duży sukces odniósł album „The Wedding Album” (1993), na którym znalazł się przebój „Ordinary World”. Trasa koncertowa promująca to wydawnictwo została nagle przerwana, ponieważ Le Bon miał problemy z głosem.

W 1995 roku Simon miał okazję zaśpiewać „Ordinary World” z Luciano Pavarottim w czasie koncertu charytatywnego. 

"

Jeżeli miałbyś się pochwalić, że znasz kogoś sławnego, to było jedno z największych nazwisk - stwierdził Le Bon. "

Kolejne lata były dla Duran Duran mniej udane. Kilku muzyków opuściło zespół, a płyty, które nagrywali nie cieszyły się popularnością. 

We wrześniu 2015 roku ukazała się nowa płyta Duran Duran „Paper Gods”. Jest to już 14. album studyjny grupy, co Le Bon uznaje za spore osiągnięcie. 

"

Na jaki zespół postawiłbyś, że nagra 14 płyt? Pewnie nie bylibyśmy nawet w pierwszej dziesiątce.  "

Niedawno zespół zaprezentował teledysk do piosenki „Pressure Off”, która pochodzi z tego krążka. 

Urodziny Le Bona grupa uczciła na Facebooku.

"

Słuchajcie! Dziś są urodziny Simona Le Bona (przynajmniej tam, gdzie jest po północy). Wszystkiego najlepszego, kapitanie!  "

Dołączamy się do życzeń! 

Więcej: