Simon & Garfunkel: Dlaczego słynny duet się rozpadł?

Simon & Garfunkel: Dlaczego słynny duet się rozpadł? Wikimedia Commons

Art Garfunkel udzielił ostatnio wywiadu, w którym stwierdził, że Paul Simon, z którym tworzył duet Simon & Garfunkel, jest potworem z kompleksem Napoleona. Co jeszcze powiedział o byłym koledze?

Duet Simon & Garfunkel powstał w 1957 roku. Panowie nagrali wiele znanych przebojów. Zespół zakończył działalność w 1970 roku, ale później jeszcze wielokrotnie pojawiał się na scenie.

Garfunkel o pracy z Simonem

Art Garfunkel jesienią wystąpi w Wielkiej Brytanii w słynnej Royal Albert Hall. Z tej okazji udzielił wywiadu gazecie „The Sunday Telegraph”, w którym opowiedział o napiętych stosunkach, które łączą go z Paulem Simonem. Stwierdził, że zaprzyjaźnił się z nim z litości z powodu niskiego wzrostu. – Ten gest stworzył potwora – powiedział Garfunkel. Według niego Simon cierpi na kompleks Napoleona.

Dlaczego Garfunkel odszedł z zespołu?

Muzyk wyjaśnił też przyczyny swojego odejścia z zespołu w 1970 roku. – To był bardzo dziwny moment w moim życiu. Odszedłem z Simon & Garfunkel u szczytu sławy i zostałem nauczycielem matematyki – wyznał. Stwierdził również, że chciał po prostu odpocząć od Paula, który zaczął go denerwować.  

Źródło: nme.com

Więcej: