Sandra świętuje urodziny

Sandra świętuje urodziny ons.pl

Wokalistka urodziła się 18 maja 1962 roku w Niemczech. Ma na koncie wiele przebojów. Przypomnijmy sobie najbardziej znane z nich.

W rzeczywistości nazywa się Sandra Ann Lauer. Już jako mała dziewczynka lubiła śpiewać i tańczyć. Kiedy miała 5 lat, rodzice zapisali ją na lekcje baletu, a pięć lat później na naukę gry na gitarze. W 1975 roku mama zabrała ją na konkurs talentów. Kiedy jury obradowało nad tym, kto powinien wygrać, Sandra wbiegła na scenę i zaczęła śpiewać piosenkę Olivii Newton-John. Wszystkim bardzo spodobał się jej występ, co doprowadziło do wydania jej pierwszego singla. Była to piosenka pt. „Andy mein Freund”. Opowiadała o psie. 

W 1979 roku Sandra dołączyła do zespołu disco Arabesque i została główną wokalistką. Grupa cieszyła się dużą popularnością i wylansowała przebój „Marigot Bay”, który podbił niemiecką listę przebojów. Po wydaniu 9 albumów formacja się rozpadła, a Sandra zajęła się solową karierą. 

Światową sławę zyskała w 1985 roku, kiedy to wydała singiel „(I'll Never Be) Maria Magdalena”. Piosenkę napisali Michael Cretu, Hubert Kemmler, Markus Löhr i Richard Palmer-James. Znalazła się ona na jej debiutanckim albumie pt. „The Long Play”, który ukazał się w grudniu tego samego roku. Utwór trafił na 1. miejsce list przebojów w Niemczech, Holandii, Izraelu, Szwecji, Norwegii i Szwajcarii. 

Drugim singlem promującym pierwszą płytę Sandry został „In the Heat of the Night”. Piosenka znalazła się na szczycie listy przebojów w Szwajcarii, a w Niemczech i Szwecji była 2. Akcja teledysku do tej kompozycji toczy się w saunie, a obok wokalistki pojawia się przystojny mężczyzna. Zobaczcie ten klip.

Jej kolejny album „Mirrors” został wydany w 1986 roku, a jednym z największych hitów z tego wydawnictwa był „Innocent Love”. Piosenkę napisali Hubert Kemmler, U. Herter, S. Muller i Klaus Hirschburger.

Na przełomie 1987 i 1988 roku Sandra nagrała cover utworu „Everlasting Love”. Była to kolejna piosenka w jej repertuarze, która zdobyła międzynarodową popularność. W teledysku do tej kompozycji wystąpił austriacki model Rupert Weber. Wraz z wokalistką zagrali kochanków, których związek ukazany został w różnych momentach historii. 

We wrześniu 1988 roku Sandra wydała „Secret Land”. Był to drugi singiel promujący album „Into a Secret Land”. Co ciekawe, utwór podbił listę przebojów w Izraelu. W 1999 roku wokalistka nagrała nową wersję tej piosenki i nakręciła do niej zupełnie nowy klip. 

W kolejnych latach piosenkarka wylansowała jeszcze takie przeboje jak „Hiroshima” czy „Don't Be Aggressive”. Na całym świecie sprzedała ponad 30 milionów egzemplarzy płyt i jest jedną z najpopularniejszych wokalistek disco w Niemczech. 

Życzymy jej wszystkiego najlepszego! 

Więcej: