Samantha Fox świętuje 50. urodziny

Samantha Fox świętuje 50. urodziny ons.pl

Wokalistka urodziła się 15 kwietnia 1966 roku w Londynie. Jednym z jej największych przebojów jest utwór „Touch Me (I Want Your Body)”. Poznajcie kilka ciekawostek na jej temat.

Samantha Fox jest piosenkarką, kompozytorką, aktorką oraz modelką. Stała się prawdziwą gwiazdą lat 80. i występuje do dziś.

W teatrze

Fox chodziła do katolickiej szkoły i to właśnie tam zainteresowała się teatrem. Po raz pierwszy na scenie pojawiła się, kiedy miała trzy lata. Występowała też w Anna Scher Theatre School. Kiedy miała 16 lat, podpisała kontrakt z wytwórnią Lamborghini Records.

Samantha topless

W 1982 roku matka wysłała jej zdjęcia na konkurs „Dziewczyna Roku” w gazecie „The Sunday People”. Zajęła drugie miejsce, dzięki czemu rozpoczęła współpracę z „The Sun”. Podpisała 4-letni kontrakt. Jej fotografie topless pojawiały się odtąd na słynnej trzeciej stronie dziennika. Uznaje się ją za najpopularniejszą dziewczynę pin-up w latach 80.

(fot. ANTHONY JOHN FLETCHER/Rex Features/EAST NEWS)

Kariera muzyczna

Kiedy miała 20 lat, zdecydowała, że przestanie pozować do gazety. W zamian postanowiła zająć się muzyką. Jej debiutancki singiel pt. „Touch Me (I Want Your Body)” stał się międzynarodowym hitem. Piosenka przez 8 tygodni utrzymywała się na szczycie listy przebojów w Szwecji. Podobny sukces odniosła w Australii i Kanadzie.

Jej kolejnym przebojem stała się piosenka „Nothing's Gonna Stop Me Now”. Utwór pochodzi z jej drugiego studyjnego albumu „Samantha Fox”. Teledysk do tej kompozycji został nakręcony w Hiszpanii. Zobaczcie to wideo.

W 1988 roku wydała singiel „I Only Wanna Be with You”. Był to kolejny przebój Samanthy. 

Fox aktorką

Artystka kilkukrotnie pojawiała się w filmach i serialach telewizyjnych. Można ją było zobaczyć w takich produkcjach jak: „Charles in Charge”, „Three Kinds of Heat”, „Rock Dancer”, „The Young Person's Guide to Becoming a Rock Star” czy „The Match”.

Związek z menedżerką

Przez lata spekulowano na temat jej orientacji seksualnej. W 2003 roku wydała w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

"

Sypiałam z innymi kobietami, ale zakochałam się dopiero w Myrze Stratton. Ludzie mówią, że jestem lesbijką, a ja nie wiem, kim naprawdę jestem. Wiem tylko, że kocham Myrę. Kocham ją całkowicie i chcę spędzić z nią resztę życia. "

Stratton zmarła w 2015 roku po 2-letniej walce z chorobą nowotworową.

Samantha Fox wciąż pojawia się na scenie. Jej ostatnia płyta „Greatest Hits” ukazała się w 2009 roku.

Życzymy jej wszystkiego najlepszego! 

Więcej: