Sam Brown świętuje 51. urodziny

Sam Brown świętuje 51. urodziny Screen youtube.com/HDClipsMusic

7 października 1964 roku w Londynie urodziła się Sam Brown. Z tej okazji przypominamy kilka ciekawostek o jej karierze.

Sam Brown znana jest przede wszystkim z przeboju „Stop!”, który ukazał się w 1988 roku. Ale jej kariera nie ogranicza się do jednej piosenki.

Początki kariery

Brown wychowała się w rodzinie muzyków: Joe Browna i piosenkarki sesyjnej Vicki Brown. Kiedy miała 14 lat, wzięła udział w nagraniu albumu „78 in the Shade” zespołu Small Faces. Współpracowała z wieloma artystami, w tym m.in. z Spandau Ballet, a w 1982 roku wraz z mamą zaśpiewała na płycie „Before I Forget” Jona Lorda - byłego klawiszowca Deep Purple.

Sam Brown solo

W 1986 roku podpisała kontrakt z wytwórnią A&M Records. Dwa lata później ukazał się singiel „Stop!”, a w 1989 roku album o tym samym tytule. Krążek sprzedał się w ponad 2,5 milionach egzemplarzy na całym świecie. 

Jej kolejna płyta „April Moon” zawierała takie przeboje jak: „Kissing Gate” i „With A Little Love”. 

Album „43 Minutes” nagrała, kiedy jej matka zachorowała na raka, dlatego znalazły się na nim dużo spokojniejsze piosenki. Z tej sytuacji nie była zadowolona wytwórnia, której brakowało hitów. Piosenkarka zerwała kontrakt i wydała płytę samodzielnie. W 2007 roku wydała album „Of The Moment”. Od tej pory nie ukazało się jej żadne nowe wydawnictwo.

Sam Brown z innymi artystami

W 1994 roku wokalistka nagrała chórki na krążek „The Division Bell” zespołu Pink Floyd. A w następnym roku na płytę „P*U*L*S*E”. Wspomogła też duet Fish w nagraniu „Just Good Friends”. Występowała z: Davidem Gilmourem, Garym Moorem, George’em Harrisonem i Nickiem Cave’em, a także w zespole Joolsa Hollanda.

Życzymy jej wszystkiego najlepszego! 

Więcej: