Sabrina Salerno świętuje urodziny

Sabrina Salerno świętuje urodziny Wikimedia Commons/giorgioerriquez

Wokalistka urodziła się 15 marca 1968 roku w Genui. Jej największym przebojem jest piosenka „Boys (Summertime Love)”. Poznajcie kilka ciekawostek na temat jej życia i twórczości.

Sabrina Salerno jest nie tylko piosenkarką, ale też kompozytorką, modelką, aktorką i prezenterką telewizyjną. Popularność zdobyła w latach 80. XX wieku. Sprzedała ponad 20 milionów egzemplarzy singli na całym świecie. Czego jeszcze o niej nie wiecie?

Sabrina modelką

Rozpoczęła karierę jako modelka. Kiedy miała 15 lat, zdobyła tytuł pierwszej Miss Wybrzeża. Była także dziesiątą Miss Regionu Ligurii. W telewizji zadebiutowała w 1986 roku. Prowadziła wtedy program „Premiatissima” na antenie Canale 5. Wkrótce potem wystąpiła też w komedii „Wielkie magazyny” (org. „Grandi magazzini”).

Symbol seksu

Rok 1986 to również początek jej kariery muzycznej. Nagrała debiutancki singiel „Sexy Girl” wyprodukowany przez Claudio Cecchetto. Utwór podbił włoską listę przebojów.

Rok później artystka wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną „Sabrina”. Na albumie znalazł się największy przebój w karierze Sabriny - „Boys (Summertime Love)”. Piosenka trafiła na czołowe miejsca list przebojów w Hiszpanii, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Po części sukces temu utworowi zapewnił teledysk. Wokalistka kąpie się w basenie w skąpym bikini, które ciągle się zsuwa, odkrywając jej piersi. Zobaczcie to wideo.

Z debiutanckiego krążka Sabriny pochodzi także piosenka „Hot Girl”. Utwór nie cieszył się aż tak wielką popularnością jak „Boys (Summertime Love)”, ale znalazł się w TOP 20 list przebojów we Francji, Szwajcarii, Niemczech i Holandii. 

W 1988 Sabrina nagrała drugi krążek „Super Sabrina”. Promowała go piosenka „All of Me (Boy Oh Boy)”. Do utworu powstały aż dwa teledyski. Zobaczcie jeden z nich.

To, w jaki sposób była pokazywana w klipach sprawiło, że została uznana za symbol seksu.

Teatr, telewizja i muzyka

Na początku lat 90. wróciła do telewizji. Występowała w programie „Ricomincio da 2” na antenie Rai Due. W 1991 roku zaśpiewała w duecie z włoskim wokalistą Jo Squillo. „Siamo donne” była pierwszą piosenką, którą Sabrina nagrała w ojczystym języku. Dzięki temu wystąpiła na prestiżowym festiwalu w Sanremo. Artystka próbowała zerwać ze swoim seksownym wizerunkiem. Chciała tworzyć też bardziej ambitne utwory. Mimo to płyta „Over the Pop” nie odniosła sukcesu.

W kolejnych latach Sabrina występowała w serialach telewizyjnych, sztukach teatralnych i wciąż nagrywała nowe piosenki. Jednak wciąż wszyscy pamiętają ją zwłaszcza z teledysku do „Boys (Summertime Love)”.

Życzymy jej wszystkiego najlepszego! 

Więcej: