Rzadkie demo R.E.M. niespodziewanie opublikowano w sieci

Rzadkie demo R.E.M. niespodziewanie opublikowano w sieci ons.pl

Zbliża się premiera reedycji jednej z płyt grupy R.E.M. Na sklepowe półki powtórnie trafi krążek „Out Of Time” z 1991 roku. Tymczasem w sieci opublikowano rzadkie demo kawałka „Radio Song” - pierwszego utworu z tego albumu..

Grupa R.E.M. zakończyła działalność już ponad pięć lat temu. Od tamtej pory fani grupy, znanej m.in. z przebojów „Losing My Religion”, „Shiny Happy People”, „The One I Love” czy „Man On the Moon” mają ogromną nadzieję na reaktywację. Pogłoski krążą, jednak zespół ich nie potwierdza. Wiadomo natomiast, że już w listopadzie 2016 ukaże się reedycja popularnego krążka zespołu – album „Out Of Time”.

Krążek ten w tym roku obchodzi 25-lecie wydania. Dla zespołu opublikowanie tego albumu stanowiło ważny etap w karierze, bo to właśnie ta płyta była pierwszym wydawnictwem R.E.M., które osiągnęło pierwsze miejsca na listach przebojów.

Specjalny box zawierać będzie edycję deluxe „Out Of Time” wraz z płytą pełną niewydanych lub nieznanych wcześniej utworów. Wśród nich znalazł się kawałek „Radio”, czyli wczesna wersja utworu „Radio Song”. Obydwa materiały całkiem wyraźnie się różnią. Demówka, która właśnie została opublikowana w sieci, z pewnością będzie gratką dla wszystkich fanów R.E.M. Tak oto brzmi:

Grupa R.E.M. powstała w 1983 roku z inicjatywy wokalisty Michaela Stipe’a, gitarzysty Petera Bucka, basisty Mike’a Millsa i perkusisty Billa Berry’ego. Zespół tworzył muzykę z pogranicza alternatywnego rocka. Komercyjny sukces przyszedł we wczesnych latach 90. – właśnie wraz z płytą „Out Of Time”. Album zdobył wiele prestiżowych nagród – m.in. Grammy dla najlepszego krążka alternatywnego.

Premiera reedycji płyty „Out Of Time” ukaże się 18 listopada. Specjalny box zawierał będzie, poza wznowioną płytą, materiały na Blu-ray – koncerty na żywo, teledyski, a także wkładkę z wywiadami z zespołem i producentami. Materiał dostępny będzie jako zestaw trzech winyli lub podwójne CD. Będzie też dostępny w wersji cyfrowej.

Więcej: