Roxette odwołuje trasę koncertową

Roxette odwołuje trasę koncertową ons.pl

Szwedzki zespół prawdopodobnie już więcej nie pojawi się na scenie. Wszystko to z powodu złego stanu zdrowia wokalistki Marie Fredriksson. 

Grupa Roxette 3 czerwca 2016 roku miała rozpocząć dalszą część trasy z okazji 30-lecia istnienia zespołu zorganizowanej pod hasłem „RoXXXette 30th Anniversary Tour”. Niestety na oficjalnym profilu na Facebooku pojawiła się informacja, że duet nie będzie już koncertował. Lekarze poradzili Marie Fredriksson, żeby przestała występować. 

"

To było 30 niesamowitych lat! Czuję radość i szczęście, kiedy wspominam poprzednie trasy koncertowe Roxette. Wszystkie nasze występy i wspomnienia na zawsze pozostaną ważną częścią mojego życia. Jestem dumna i wdzięczna, że udało mi się wrócić na scenę w 2009 roku po tym, jak przeszłam ciężką chorobę. Byłam w stanie pojechać z Roxette w kilka tras na całym świecie. Niestety, nie mogę więcej koncertować. Chcę skorzystać z okazji i podziękować naszym wspaniałym fanom, którzy razem z nami podążali tą długą i krętą drogą. 

Czekam z niecierpliwością na premierę naszej nowej płyty „Good Karma”, która ukaże się w czerwcu. Według mnie jest to nasz najlepszy album w historii - napisała wokalistka. 

"

W podobnym tonie wypowiedział się Per Gessle.

"

Kto by pomyślał, że ten szwedzki zespół z małego miasteczka na zachodnim wybrzeżu po 30 latach wciąż będzie popularny? Zagraliśmy wiele oszałamiających koncertów na całym świecie, które wykraczały poza nasze wszelkie wyobrażenia. Chciałbym podziękować wszystkim tym, z którymi mieliśmy okazję współpracować. Wielkie podziękowania kieruję też do naszych drogich fanów - słuchaliście, zachęcaliście, czekaliście, podróżowaliście, dzieliliście z nami piosenki, śmiech, radość i łzy. Większość z Was była częścią Roxette na równi z nami. Bez Was nic by się nie udało! (…) Nasza podroż właśnie się kończy, ale dobrze się bawiliśmy, prawda? "

Zespół Roxette powstał w 1986 roku. W kwietniu 1989 roku grupa wylansowała przebój „The Look”. Duet sprzedał ponad 75 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie i wydał w sumie 51 singli. 

8 kwietnia 2016 roku ukazała się nowa piosenka kapeli pt. „It Just Happens”. Utwór zapowiada 10. studyjny album zespołu pt. „Good Karma”, który zostanie wydany 3 czerwca tego roku.

Ostatni raz zespół Roxette zagrał na żywo 8 lutego 2016 roku w Kapsztadzie (Republika Południowej Afryki|).

Więcej: