Roger Waters wyda ścieżkę dźwiękową do filmu „The Wall Live”

Roger Waters wyda ścieżkę dźwiękową do filmu „The Wall Live” FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

Roger Waters zapowiedział, że już w listopadzie ukaże się płyta ze ścieżką dźwiękową do „The Wall Live”. Premiera filmu na całym świecie odbyła się 29 września.

„The Wall Live” wyreżyserowali Roger Waters i Sean Evans. Był to zapis pierwszej od 1990 roku kompletnej inscenizacji klasycznego albumu grupy Pink Floyd, która odbyła się w latach 2010-2013. Występ na całym świecie obejrzało ponad 4,5 miliona widzów. Waters odwiedził 4 kontynenty i zagrał ponad 200 koncertów. Album „Roger Waters The Wall” to ścieżka dźwiękowa do filmu, którego premiera odbyła się we wrześniu. Produkcję tę obejrzały już setki tysięcy fanów. Ukaże się ona na płytach DVD oraz  Blu-Ray. A 20 listopada do sprzedaży trafi ścieżka dźwiękowa filmu dostępna na dwupłytowym albumie CD, trzypłytowym albumie winylowym oraz w wersji cyfrowej.

Lista utworów na płycie The Wall Live

CD 1

 

1. In the Flesh?
2. The Thin Ice
3.  Another Brick in the Wall, Pt. 1
4. The Happiest Days of Our Lives
5.  Another Brick in the Wall, Pt. 2
6. The Ballad of Jean Charles de Menezes
7. Mother
8. Goodbye Blue Sky
9. Empty Spaces
10. What Shall We Do Now?
11. Young Lust
12. One of My Turns
13. Don’t Leave Me Now
14. Another Brick in the Wall, Pt. 3
15. Last Few Bricks
16. Goodbye Cruel World

CD 2

1. Hey You
2. Is There Anybody Out There?
3. Nobody Home
4. Vera
5. Bring the Boys Back Home
6. Comfortably Numb
7. The Show Must Go On
8. In The Flesh
9. Run Like Hell
10. Waiting for the Worms
11. Stop
12. The Trial
13. Outside the Wall

Płyta „The Wall”, która ukazała się w 1979 roku, była pierwszym koncepcyjnym albumem Pink Floyd. Jest ona w dużej mierze oparta na wątkach biograficznych Watersa. Teksty utworów opowiadają o życiu muzyka rockowego o pseudonimie Pink. Wychowywała go samotna matka, a jego ojciec zmarł w czasie wojny. Pochodzą z niej takie przeboje jak: „Run Like Hell”, „Another Brick In The Wall” oraz „Comfortably Numb”. Według magazynu „The Rolling Stone”:

"

Fani Pink Floyd mogą nie być zachwyceni brzmieniem płyty po pierwszym przesłuchaniu. Ale kiedy zagłębią się w warstwę liryczną albumu, mogą się zastanawiać, w jaki sposób utwory mijają tak szybko.  "

Powstał także film fabularny w reżyserii Alana Parkera, w którym wykorzystano muzykę grupy. W rolę Pinka wcielił się irlandzki muzyk rockowy Bob Geldof.

Zamierzacie kupić płytę Watersa? 

Materiały prasowe/ka

Więcej: