Roger Waters pracuje nad operą

Roger Waters pracuje nad operą ons.pl

Spektakl „Another Brick in the Wall: The Opera” powstanie w oparciu o płytę „The Wall” zespołu Pink Floyd. Kiedy zobaczymy to niezwykłe widowisko?

Roger Waters zdecydował się na współpracę z Opéra de Montréal, a efektem będzie opera „Another Brick in the Wall: The Opera”, której premiera zapowiedziana jest na marzec 2017 roku. Przedstawienie zostanie wystawione z okazji 375-lecia Montrealu. 

"

Z doświadczenia wiem, że połączenie muzyki rockowej i symfonicznej kończy się katastrofą, dlatego podszedłem do tego z dużą ostrożnością. Zgodziłem się, bo pracownicy Opéra de Montréal byli bardzo przekonujący - przyznał muzyk. "

Początkowo Waters odrzucił ofertę, ale kiedy przesłuchał muzykę, stwierdził, że warto się zaangażować w projekt. 

"

Nie sądziłem, że się wzruszę, ale siedziałem i słuchałem tej melodii i byłem wzruszony. Bardzo wzruszony. Dlatego podszedłem do tej projektu z dużym entuzjazmem.  "

Artysta zajmie się librettem opery. Muzykę skomponował Julien Bilodeau, a w pracy nad sztuką pomógł mu baryton Étienne Dupuis. Dyrygentem orkiestry Orchestre Métropolitain 11 marca 2017 roku będzie Alain Trudel.

Posłuchajcie fragmentu tej opery.

Historia przedstawienia jest w pewnym sensie oparta na incydencie, do którego doszło w czasie koncertu Pink Floyd w Montrealu w 1977 roku. W pewnym momencie jeden z fanów wdarł się na scenę, co tak zdenerwowało Watersa, że go opluł. Od tamtego czasu muzyk musiał wyobrażać sobie ścianę dzielącą go od publiczności, bo inaczej nie mógł przetrwać do końca koncertu. Opera jest więc swego rodzaju zamknięciem pewnego rozdziału.

"

„The Wall” opowiada o podróży od wrogości, która powoduje, że plujesz komuś w twarz do momentu, w którym miłość staje się ważniejsza od tej wrogości. "

Roger Waters pracuje obecnie nad nowym albumem, w którym również głównym tematem będzie przemoc.

"

Dlaczego zabijamy dzieci? To główne hasło, które przyświeca albumowi - wyjaśnił w jednym z wywiadów. "

Artysta chciałby także wydać autobiografię. W listopadzie 2015 roku ukazała się jego płyta ze ścieżką dźwiękową do filmu „The Wall Live”, którego premiera na całym świecie odbyła się 29 września.

Chcielibyście zobaczyć operę Rogera Watersa?

Więcej: