Roger Waters pracuje nad nową płytą 

Roger Waters pracuje nad nową płytą  ons.pl

Roger Waters przyznał, że chciałby wkrótce wydać nowy album. Jakie kompozycje znajdą się na krążku?

29 września 2015 roku w kinach na całym świecie pokazano film dokumentalny „The Wall Live”. Był to zapis pierwszej od 1990 roku kompletnej inscenizacji klasycznego albumu grupy Pink Floyd, która odbyła się w latach 2010-2013.

Już 20 listopada ukaże się płyta ze ścieżką dźwiękową do tego filmu, a już teraz Roger Waters myśli o wydaniu nowego albumu. W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stones” przyznał, że rozpoczął prace nad krążkiem.

"

Nagrałem już całe demo. Jestem w pokoju z gitarą, mam wszystkie nagrania, notatnik i długopis. Zapisuję wszystko. To próba wymyślenia kształtu, szkicu obrazu, który powstanie. A narzędzie, którego używam, żeby to zrobić, to umysł. Myślę, że jestem na arenie, bo uważam, że jedna jest we mnie. Staram się ustalić, jak pogodzić wszystkie nowe dźwięki z tymi starymi i przenieść je na koncert, na który przyjdą jacyś ludzie. Podstawowe pytanie postawione na płycie brzmi: „Dlaczego zabijamy dzieci?”.

"

Muzyk postanowił, że będzie to album koncepcyjny. Waters liczy na to, że fani stęsknili się już za jego solowymi nagraniami. 

"

To bardzo ekscytujące, ale jednocześnie duże wyzwanie dla mnie. Kiedy dochodzisz do sedna, zaczynasz myśleć: „Hmm, może powinniśmy nagrać partię klawiszy, a może tempo nie jest odpowiednie. A może ta scena powinna wyglądać inaczej?”. Tak właśnie postępujemy. Ale to, co jest trudne w tego typu projektach, to pierwsze szkice i znalezienie podstawowego kształtu.  "

Artysta nie chce podać konkretnej daty premiery płyty.

"

Naprawdę nie przejmuję się nadziejami i obawami. Teraz, kiedy przyszła zima, pracuję coraz więcej (…). Mam trochę więcej czasu i mogę zaatakować nowy projekt.  "

Nie jest to jedyna rzecz, nad którą pracuje Roger Waters. W sierpniu 2015 roku w wywiadzie dla izraelskiej gazety „Haaretz” przyznał, że chce napisać autobiografię. 

Czekacie na nową płytę Rogera Watersa? 

Więcej: