Roger Daltrey z The Who: Muzycy są okradani każdego dnia

Roger Daltrey z The Who: Muzycy są okradani każdego dnia ony Barton/PictureGroup/EAST NEWS

Zespół The Who przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie występuje w ramach urodzinowej trasy. W zeszłym roku grupa musiała przełożyć koncerty z powodu choroby wokalisty. 

Roger Daltrey przyznaje, że do tej pory odczuwa skutki zapalenia opon mózgowych. Przez jakiś czas się leczył i w lutym 2016 roku mógł w końcu wrócić do pracy. 

"

Nie będę ściemniał. Zapalenie opon mózgowych, które przeszedłem w zeszłym roku, odcisnęło na mnie piętno pod względem fizycznym. Nie jest dobrze z moimi nogami i stopami. Ale myślę, że pod wpływem adrenaliny koncertowej, uda mi się pokonać problem. Tylko to się liczy. Przez dwie godziny zatracam się i zapominam o moich stopach - wyznał w wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone”. "

Muzyk stwierdził, że to doświadczenie mimo wszystko wiele go nauczyło.

"

Kiedy to sobie przypominam, czuję się szczęśliwy, że jestem tutaj. Jestem spokojniejszy. To miłe. Ale wtedy też byłem spokojny. Gdyby śmierć nadeszła, po prostu przywitałbym ją. To dziwne. Byłem w zupełnej agonii. Ale potem to wszystko odeszło i poczułem, że jestem w jakimś spokojnym miejscu. Jedyne, co do tej pory pamiętam, to właśnie to uczucie. Kiedy teraz się stresuję, przypominam sobie tamtą sytuację i od razu mi lepiej - wyjaśnił. "

Muzyk odniósł się też do umieszczania muzyki w internecie. Według niego jest to największa kradzież w historii.

"

Internet sprawia, że ludzie myślą, że artyści powinni pracować za darmo. Muzycy są okradani każdego dnia. Internet jest powolną, ale skutecznie niszczącą rzeczą. Nie sądzę, żeby korzystnie wpływał na życie ludzi. To zostało wymyślone po to, żeby ludzie więcej pracowali i myśleli, że tak naprawdę tego chcieli. To wszystko bzdury. "

Według niego zespół The Who nie powinien wydawać żadnych niepublikowanych dotąd materiałów, bo szybko obiegłyby internet, co niekorzystnie wpłynęłoby na zarobki członków grupy.

"

W internecie nie ma tantiem, dlatego nasza muzyka tam nie trafi. Nie ma biznesu związanego z nagrywaniem. Jak zdobędziesz pieniądze na nowe płyty? Na pewno nie będę płacił za to, żeby moja muzyka była rozdawana za darmo. Nie mogę sobie na to pozwolić. Są inne rzeczy, na zakup których wolę marnować pieniądze - dodał. "

Mimo to muzyk wyznał, że właśnie pracuje nad swoją nową solową płytą.

"

Mam już pięć świetnych piosenek i szukam pomysłów na następne. Zaczynałem jako soulowy wokalista, ale nigdy nie nagrałem albumu w takim stylu. Gram tego typu utwory, a ludzie usłyszą, że mam też niezły głos - przyznał. "

Nie wiadomo, kiedy ukaże się krążek.

Aby uczcić 50. rocznicę powstania, zespół The Who wprowadził na rynek limitowaną edycję szampana. Dodatkowo grupa zaprojektowała też specjalne pojemniki na lód, które wyprodukuje firma L’Orfèvrerie d’Anjou.

Członkowie kapeli potwierdzili również, że wystąpią na jednym z największych festiwali w Stanach Zjednoczonych. Desert Trip odbędzie się w dniach 7-9 października 2016 roku w Indio w Kalifornii, a dodatkowe koncerty od 14 do 16 października. Na jednej scenie zagrają The Rolling Stones, Paul McCartney, Bob Dylan, The Who, Neil Young i Roger Waters.

Więcej: