Rodzina Michaela Jacksona złożyła pozew o zniesławienie

Rodzina Michaela Jacksona złożyła pozew o zniesławienie ons.pl

Skarga dotyczy plotkarskiego portalu internetowego, który opublikował policyjny raport z przeszukania posiadłości Michaela Jacksona w 2003 roku. Według rodziny Króla Popu artykuły szkalują dobre imię muzyka oraz jego najbliższych.

Bratankowie Michaela Jacksona pozwali portal Radar Online za serię tekstów dotyczącą rzekomego molestowania seksualnego, którego wobec nich miał się dopuścić muzyk. Serwis plotkarski twierdził, że Król Pop obdarowywał chłopców prezentami, żeby zachowali sprawę w tajemnicy. 

Według pozwu strona internetowa publikowała fałszywe, żenujące i szkodliwe plotki dla zysku, a jej ostatnie ofiary to członkowie zespołu 3T: Taj, TJ oraz Taryll Jackson. Żądają oni odszkodowania w wysokości 100 milionów dolarów. 

"

Radar próbował czerpać korzyści, przypuszczając złośliwy atak na Jacksona, oparty na twierdzeniu, że lata temu dopuścił się molestowania seksualnego, mimo że w tym czasie został uznany niewinnym tego czynu. Serwis zaprezentował swoje raporty jako nowe i pochodzące od detektywów. W rzeczywistości dokumenty te były dostępne publicznie od wielu lat, ale Radar błędnie je zinterpretował - napisał we wniosku adwokat Bert Fields.

"

Według raportu opublikowanego przez serwis śledczy mieli znaleźć w domu Jacksona książki i materiały wideo z dziecięcą pornografią oraz różnego rodzaju materiały, które służyły mu do tego, żeby uwodzić młodych chłopców. Wśród nich były m.in. zdjęcia jego bratanków z grupy 3T w samej bieliźnie, których muzyk rzekomo również molestował.

Fields twierdzi, że wszystkie informacje są nieprawdziwe i każdy rozsądny czytelnik powinien zdawać sobie z tego sprawę. 

"

Żaden z nich nigdy nie był seksualnie wykorzystywany przez Michaela Jacksona ani nie miał z nim jakiegokolwiek innego kontaktu seksualnego - podkreślił pełnomocnik bratanków Króla Pop. "

Według skargi Jacksonowie zażądali sprostowania już 5 lipca, ale portal dwa dni później odmówił.

Więcej: