Rodzina Davida Bowie dziękuje fanom za wsparcie

Rodzina Davida Bowie dziękuje fanom za wsparcie ons.pl

Najbliżsi artysty zamieścili specjalne oświadczenie na Facebooku. Wyrazili w nim wdzięczność za uszanowanie ich prywatności w tym trudnym dla nich czasie. 

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Informację o śmierci artysty ogłosiła jego rodzina. „Podczas gdy wielu z was będzie dzielić z nami ten smutek, prosimy o uszanowanie prywatności rodziny w czasie ich żałoby” - napisali wtedy na Facebooku. Kilka dni później na profilu artysty pojawił się kolejny wpis jego najbliższych.

"

Dziękujemy! Rodzina Davida Bowie obecnie ustala szczegóły dotyczące prywatnej ceremonii upamiętniającej ukochanego męża, ojca i przyjaciela. Najbliżsi proszą po raz kolejny, żeby ich prywatność została uszanowana w tym najbardziej wrażliwym dla nich momencie - napisali. "

Przyznali też, że są zaskoczeni tak wielkim wsparciem, jakie do tej pory otrzymali od fanów z całego świata, a jednocześnie zaznaczyli, że nie organizują żadnych oficjalnych uroczystości.

"

Chcielibyśmy podkreślić, że jakkolwiek miłe jest to, że przygotowywane są liczne koncerty upamiętniające Davida, to jednak żadne z nich nie są oficjalnie organizowane ani wspierane przez rodzinę. Tak jak każdy z nas znalazł coś wyjątkowego w jego muzyce, tak niech każdy uczci jego pamięć w odpowiedni dla siebie sposób - dodali. "

Wiadomo już, że jeden z takich koncertów zostanie zorganizowany 31 marca 2016 roku w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „The Music of David Bowie” („Muzyka Davida Bowie”). Podobno wystąpią tam m.in. Paul McCartney i Mick Jagger. Show planowano jeszcze przed śmiercią artysty. Początkowo miał to być hołd dla jego muzyki. Teraz organizatorzy zdecydowali, że będzie to koncert upamiętniający tego wokalistę.

fot. ons.pl

David Bowie zmarł 2 dni po premierze swojej nowej płyty „Blackstar”. Według współpracownika artysty - Tony’ego Viscontiego - muzyk planował nagranie kolejnego krążka. Podobno przygotował już nawet 5 premierowych utworów. 

Brytyjski dziennik „The Daily Mirror” podał informację, że ciało Davida Bowie zostało od razu skremowane i nie odbędzie się żadna publiczna ani prywatna ceremonia pogrzebowa. Śmierć muzyka poruszyła całe artystyczne środowisko. Wpisy upamiętniające jego twórczość zamieścili w mediach społecznościowych m.in. Madonna, Cher i zespół The Rolling Stones.

Więcej: