Rod Stewart odznaczony tytułem szlacheckim

Rod Stewart odznaczony tytułem szlacheckim DZIENNIK LODZKI/Polska Press/EAST NEWS

Z okazji swoich 90. urodzin królowa Elżbieta II wyróżniła ponad tysiąc osób. Oprócz Stewarta tytuł otrzymali m.in. piłkarz Alan Shearer oraz astronauta Tim Peake.

Rod Stewart został odznaczony nie tylko za wieloletnią karierę muzyczną, ale także za działalność charytatywną. Muzyk nie ukrywał, że jest bardzo zaszczycony wyróżnieniem.

"

Prowadziłem wspaniałe życie i cudowną karierę dzięki ogromnej pomocy niesamowitej brytyjskiej publiczności. Ten monumentalny zaszczyt przebił wszystkie inne i nie mógłbym prosić o nic lepszego. Dziękuję Jej Królewskiej Mości i obiecuję, że będę „dobrze go nosił” - powiedział artysta. "

Stewart przebywa w trasie koncertowej i informację o tym, że został odznaczony tytułem szlacheckim ogłosił w czasie występu przed 27 tysiącami widzów.

"

Jest 10:30, a ja mam ogromny zaszczyt, że mogę wam to powiedzieć: w tym momencie ten stary facet, który stoi przed wami, został odznaczony tytułem szlacheckim przez Jej Wysokość. To wszystko dzięki wam! Dziękuję za to, bo to wy sprawiliście, że jestem, jaki jestem. Otrzymałem dziś zabawnego SMS-a od Eltona Johna, który napisał: „Gratulacje, kochany! Kto by pomyślał, że dwóch staruszków z Północnego Londynu otrzyma taki zaszczyt?”. Błogosławię was wszystkich i dziękuję. "

Wokalista pochwalił się również wyróżnieniem na Twitterze.

Tego wieczoru brytyjska królowa odznaczyła także m.in. aktorkę serialu „Downton Abbey” Penelope Wilton, astronautę Tima Peake’a oraz piłkarza Alana Shearera.

Sir Rod Stewart w całej swojej karierze sprzedał ponad 250 milionów singli i płyt. W 1994 roku artysta został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Z kolei w 2006 roku w rankingu amerykańskiego magazynu „Hit Parader” Stewart został zaliczony do 100 najlepszych wokalistów wszech czasów. 28 maja 2016 roku muzyk wystąpił w Łodzi. Zaśpiewał nie tylko swoje największe przeboje jak: „Handbags and Gladrags”, „You're in My Heart”, „Downtown Train”, „Angel”, „Sailing”, „Do Ya Think I'm Sexy”, „Hot Legs”, „Baby Jane” czy „Rhythm of My Heart”, ale także zaprezentował utwory ze swojej nowej płyty „Another Country”. Krążek ukazał się pod koniec października 2015 roku. 

Gratulujemy wyróżnienia! 

Więcej: