Rod Stewart jest zwierzęciem koncertowym

Rod Stewart jest zwierzęciem koncertowym Materiały prasowe

W 2016 roku Rod Stewart po raz 4. w swojej karierze odwiedzi Polskę. Artysta wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie. Czego możemy się spodziewać na jego koncercie?

Pod koniec października 2015 roku ukazała się nowa płyta Roda Stewarta pt. „Another Country”. Na krążku znalazło się 12 utworów, a w wersji deluxe dodatkowe 3 piosenki.

W 2016 roku artysta wyruszy w trasę koncertową promującą to wydawnictwo. Rozpocznie się ona 19 marca w Las Vegas. Artysta odwiedzi także m.in.: Belgię, Szwecję i Wielką Brytanię, a 28 maja odwiedzi Polskę. Wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie. Jakie niespodzianki czekają na publiczność?

"

Rod jest prawdziwym zwierzęciem koncertowym! Ja miałem okazję kilkakrotnie widzieć te występy i myślę, że scena to jest jego żywioł. Najbardziej lubi kontakt z publicznością. I pomimo upływu lat on cały czas świetnie sobie daje z tym radę - mówi o artyście dziennikarz Marek Sierocki. 

"

Koncerty Roda Stewarta są bardzo energetyczne. Na pewno fani przekonają się o tym w czasie jego występu w Łodzi. 

"

Rod (przyp. red.) biega po tej scenie, przebiera się, a jednocześnie jest to artysta, który naprawdę śpiewa i nie potrzebuje dodatkowego wspomagania chórkiem, jakąś elektroniką czy fajerwerkami. Oprawa wizualna rzecz jasna jest elementem jego występów, ale muzyka i utwory to jest coś zdecydowanie najważniejszego - komentuje Sierocki. "

Rod Stewart od lat jest jednym z najpopularniejszych artystów na świecie. W całej swojej karierze sprzedał ponad 250 milionów singli i płyt. Wylansował wiele przebojów. Wśród najbardziej znanych są piosenki: „Angel”, „Sailing”, „Do Ya Think I'm Sexy”, „Hot Legs”, „Baby Jane” czy „Rhythm of My Heart”. 

"

Przede wszystkim Rod Stewart ma jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w światowym show-biznesie. Ta jego charakterystyczna chrypka powoduje, że rozpoznać go można po dwóch-trzech słowach, które zaśpiewa. I myślę, że to jest największy atut: mieć głos niepowtarzalny i łatwy do odgadnięcia. Po drugie na jego korzyść wpływa doświadczenie. Od tylu lat funkcjonuje w showbiznesie i zawsze trafiał w upodobania muzyczne publiczności. Czy to w latach 70. czy 80. potrafił nagrywać piosenki, które słuchane były przez różne pokolenia. To jest naprawdę artysta wielopokoleniowy - twierdzi Sierocki. "

Sprzedaż biletów na koncert Roda Stewarta w Łodzi rozpoczęła się 18 listopada 2015 roku. Ich ceny wahają się od 239 do 699 złotych. 

Wybierzecie się na ten koncert?

Więcej: