Robert Plant wyrusza w trasę koncertową

Robert Plant wyrusza w trasę koncertową ons.pl

Wokalista postanowił zagrać kilka koncertów w południowej części Stanów Zjednoczonych. Jego występy rozpoczną się wiosną 2016 roku. Jakie miasta odwiedzi?

Robert Plant wybiera się w 11-dniową trasę koncertową. Pierwszy występ odbędzie się 4 marca 2016 roku w Okeechobee w ramach festiwalu Okeechobee Festival. Artysta odwiedzi też miejscowości w stanach: Floryda, Alabama, Missisipi, Luizjana, Oklahoma oraz Teksas. Ostatni koncert zaplanowano na 20 marca w Austin.

Plant nie ukrywa, że bardzo cieszy się z nadchodzących występów. 

"

Jestem zawsze chętny, żeby wracać do gościnnych południowych stanów. Te miasta i miejscowości niosą dla mnie osobiście wiele miłych wspomnień. W tych miejscach powstała muzyka, którą kocham - napisał w oficjalnym oświadczeniu.

"

Artysta przyznał też, że właśnie rozpoczął pracę nad nową płytą. Jego poprzedni album pt. „Lullaby and... The Ceaseless Roar” ukazał się w 2014 roku.

"

Nasz ostatnie podróże zaprowadziły ten zespół do wielu niesamowitych i inspirujących miejsc. Właśnie zaczęliśmy nagrywać naszą nową płytę. Pomyśleliśmy, że przyda nam się trochę czasu, żeby nabrać wiatru w żagle. Powitamy wiosnę kolejną przygodą i będziemy celebrować życie i piosenki - stwierdził muzyk. "

Szczegółowe informacje dotyczące trasy koncertowej Plant zamieścił na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Trasa koncertowa Roberta Planta w USA

4 - 6.03 - Okeechobee

6.03 - St. Augustine

7.03 - Mobile

9.03 - Jackson

10.03 - Baton Rouge

11.03 - Shreveport

13.03 - Tulsa

15.03 - Dallas

17.03 - San Antonio

18.03 - Midland

20.03 - Austin

To, że Robert Plant pracuje nad kolejną solową płytą, może oznaczać, że powrót Led Zeppelin nie nastąpi prędko. W grudniu 2015 roku o takiej możliwości informował perkusista Jason Bonham.

"

W głębi serca wierzę, że znów zagramy razem. Kwestia tego, czy będzie to występ publiczny, czy prywatny jest jeszcze otwarta, ale myślę, że jeszcze wystąpimy - powiedział. "

Wiadomo jednak, że na scenę w 2016 roku powróci gitarzysta Jimmy Page. Będzie występował wraz z nowym zespołem i zaprezentuje zupełnie inny rodzaj muzyki niż do tej pory.

Chcielibyście się wybrać na koncert Roberta Planta?

Więcej: