Ringo Starr świętuje urodziny

Ringo Starr świętuje urodziny ons.pl

Muzyk urodził się 7 lipca 1940 roku w Liverpoolu. Znany jest przede wszystkim z występów z The Beatles. Poznajcie kilka ciekawostek na jego temat.

Ringo Starr naprawdę nazywa się Richard Starkey. W latach 60. dołączył do zespołu The Beatles, w którym grał na perkusji. Czasami udzielał się również wokalnie. Można go usłyszeć w takich piosenkach jak „With a Little Help from My Friends” czy „Yellow Submarine”. Po rozpadzie Beatlesów zajął się karierą solową. Jedną z jego najbardziej znanych piosenek jest „Back Off Boogaloo”. Został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 1988 roku jako członek The Beatles i w 2015 jako artysta solowy. Czego jeszcze o nim nie wiecie?

Jest leworęczny

Mimo to gra na zestawie perkusyjnym dla praworęcznych muzyków. Według niego bardzo mu to pomogło w rozwinięciu indywidualnego, niepowtarzalnego stylu gry. Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości.

Jest artystą

Już od małego Ringo interesował się sztuką i teatrem. W latach 90. zaczął eksperymentować z grafiką komputerową i projektował pierwsze przedmioty. Muzyk twierdził, że jest to dla niego doskonała rozrywka, kiedy przebywa w trasie koncertowej. Wiele rzeczy, które stworzył, można kupić w internecie.

Back Off Boogaloo

Krążyły plotki, że tytuł tej piosenki odnosił się do Paula McCartneya, który w nieprzychylny sposób wypowiedział się w prasie o jednym z członków The Beatles. Starr twierdzi jednak, że na pomysł, żeby w ten sposób nazwać utwór, wpadł, kiedy był na obiedzie z Markiem Bolanem z grupy T-Rex. Muzyk często mówił słowo „boogaloo” i tak powstała ta kompozycja.

Nie zbiera pamiątek

Czego bardzo żałuje. Rzadko zatrzymywał jakieś rzeczy związane z Beatlesami, bo nie zdawał sobie sprawy, że po latach będą one miały tak wielką wartość. Co więcej, większość pamiątek po prostu rozdał… W jednym z wywiadów przyznał, że teraz zachowałby dosłownie wszystko.

Dziewczyna Bonda

Jego żoną jest Barbara Bach, która wystąpiła w jednej z części przygód o Agencie 007 - „Szpieg, który mnie kochał”. W kolejnych latach wraz z mężem zagrała też w filmie „Caveman” oraz produkcji Paula McCartneya pt. „Give My Regards To Broad Street”. 

Życzymy wszystkiego najlepszego! 

Więcej: