Ringo Starr pracuje nad nową płytą

Ringo Starr pracuje nad nową płytą JUSTIN TALLIS/AFP/EAST NEWS

Muzyk na początku czerwca 2016 roku wyruszył w trasę koncertową po Ameryce Północnej. Zapowiedział również, że niedługo wyda kolejny album.

Ringo Starr będzie koncertował przez miesiąc. Wystąpi m.in. w Englewood, Reading, Waszyngtonie, Nashville, Cincinnati, Detroit, Denver, San Diego i Los Angeles. Postanowił jednak unikać wielkich aren i wybrał bardziej intymne miejsca. 

"

Uwielbiam stare teatry. Głównie dlatego, że mogę widzieć wszystkich na widowni - wyznał w rozmowie z magazynem „Rolling Stone”. "

Artysta występuje ze swoim zespołem All-Starr Band od 1989 roku. Zapowiada, że to na pewno nie koniec jego przygody z muzyką.

"

Gram, bo w ten sposób zarabiam na życie. Uwielbiam grać i wciąż to robię. Występuję ze świetnymi muzykami, wokalistami i kompozytorami. Jestem szczęśliwy, że nadal mogę to robić - dodał. "

Starr zdradził również, że pracuje nad nowym albumem. Kiedy się ukaże?

"

Prace są zaawansowane. W tym roku dla odmiany robię 5-tygodniową trasę wczesnym latem i 5-tygodniową trasę jesienią. Rozdzieliłem je celowo. Dzięki temu zamierzam skupić się na płycie. Wtedy jeżeli skończymy koncertować w listopadzie, będę mógł dopracować szczegóły nowego krążka. Chciałbym go ukończyć w styczniu, ale zobaczymy, jak to będzie. Może jednak w marcu... - stwierdził. "

Muzyk ma już kilka gotowych piosenek. A do współpracy zaprosił artystów, z którymi wcześniej występował.

"

Nagrywa z nami Van Dyke Parks - tak jak w przypadku poprzednich sześciu albumów. Wpadł do mnie i wypiliśmy kubek herbaty. Z kolei ze Steve’em Lukatherem przygotowaliśmy dwa kawałki. Mamy już tytuły i kilka linijek tekstu. Teraz musimy tylko je dokończyć. "

Poprzedni album „Postcards From Paradise” Ringo Starr wyprodukował sam. W tym przypadku będzie podobnie.

"

Produkowanie jest proste. Mam wspaniałych muzyków i oni wiedzą, co mają robić. Wszyscy radzą sobie świetnie. Na koniec muszę tylko wybrać, co jest najlepsze. Mamy kilku wokalistów i chórzystów. Całość tworzy wielu artystów. To naprawdę łatwe. Na płycie napisany jest tylko jeden producent, ale w rzeczywistości wiele osób mi pomaga i doradza. "

Na początku marca 2016 roku zmarł George Martin - producent zespołu The Beatles nazywany „piątym Beatlesem”. O jego śmierci poinformował na Twitterze właśnie Ringo Starr.

"

Był wspaniały, miły i kochający. I doskonale rozumiał czterech chłopaków z Liverpoolu. Na początku to on był szefem. To było szalone. Tylko on potrafił nagrywać! - wspominał Starr. "

7 lipca 2016 roku muzyk będzie świętował 76. urodziny. Artysta zachęca, aby tego dnia w południe wszyscy wznieśli w górę znak pokoju i miłości. 

Czekacie na nową płytę Ringo Starra?

Więcej: