Reedycja płyty Paula McCartneya „Flowers in the Dirt” już w sprzedaży

Reedycja płyty Paula McCartneya „Flowers in the Dirt” już w sprzedaży Materiały promocyjne

Długo oczekiwana premiera 10. albumu Paula McCartneya z kolekcji Archive Collection ukazała się 24 marca 2017 roku. Album Paula McCartneya „Flowers In The Dirt” z 1989 roku, który królował na szczytach list przebojów, został ponownie wydany w kilku formatach przez MPL/Capitol/Universal Music.

Wydanie najnowszego dzieła „Flowers In The Dirt” Paula McCartneya jak zawsze było osobiście przez niego nadzorowane.

„Flowers in the Dirt” to jeden z najbardziej uznanych albumów lat 80., nominowany do BRIT Award i Grammy Award. To na tym albumie swoje siły połączyli Paul McCartney i Elvis Costello który był współkompozytorem części utworów („My Brave Face”, „You Want Her Too”, „Don’t Be Careless Love” czy „That Day is Done”) oraz tacy twórcy jak: Mitchell Froom, Trevor Horn, David Foster, Steve Lipson. Gitarzysta Pink Floyd - David Gilmour - pojawił się w utworze „We Got Married”, a George Martin zaaranżował nagranie „Put It There”.

„Flowers In The Dirt Deluxe Edition Box” to kolejna perełka do kolekcji albumów Paula McCartneya. Oprócz wspaniałych nagrań audio i video wersja Deluxe zawierać będzie 32 stronicowy handbook z odręcznymi notatkami Paula McCartneya, 64 stronicowy katalog fotografii z wystawy Lindy McCartney z 1989 roku zatytułowanej „Flowers in The Dirt” oraz 112 stronicową książkę o powstawaniu albumu min. z wywiadami z Paulem McCartneyem i Elvisem Costello, informacja track-by track o każdy nagraniu oraz niepublikowane zdjęcia autorstwa Lindy McCartney.

(fot. materiały prasowe)

Sesje nagraniowe do tej płyty rozpoczęły się w 1987 roku, a większa część albumu nagrań powstała w studio Paula Hog Hill Mill w Sussex.

Oryginalny 13-nagraniowy album został zremasterowany w Abbey Road Studios. Edycja Deluxe zawiera 18 bonusowych - nigdy wcześniej niewydanych - nagrań, napisanych i wykonywanych przez Paula i Elvisa na 2 dyskach. Wersja Deluxe zawiera także dodatkowy kontent digitalowy trzech nagrań „I Don’t Want To Confess”, „Shallow Grave” i „Mistress And Maid”.

DVD, które dostępne jest z wersją Deluxe, zawiera wszystkie video z albumu, trzy nowe filmy z archiwalnym materiałem pokazującym proces tworzenia płyty oraz materiał zatytułowany „Put It There” oryginalnie wydany na VHS w 1989 roku, „behind the scenes” z prac nad albumem „Flowers In The Dirt”, a także fragmenty występów ze światowej trasy koncertowej z 1989 roku.

Wersja 2CD zawiera zremasterowane versje nagrań na dysku pierwszym oraz niewydane wcześniej nagrania Paula i Elvisa na drugim dysku.

Wersja vinylowa (podwójny winyl) posiada także dodatkowy content digitalowy. LP 1 zawiera zremasterowane nagrania z oryginalnej wersji, ale bez nagrania „Où Est Le Soleil?” (które pojawi się właśnie jako dodatkowy bonus digital). Drugi vinyl zawiera niewydane wcześniej nagrania Paula i Elvisa.

Źródło: materiały prasowe

Więcej: