Queen wyda koncertowe DVD

Queen wyda koncertowe DVD DICK WALLIS / Rex Features/EAST NEWS

DVD z koncertowym film zespołu Queen nosi tytuł „A Night At The Odeon - Hammersmith 1975”. Co będzie zawierać to wydawnictwo?

Nagranie, które zobaczymy na płycie, jest częścią 26-dniowej trasy koncertowej „Queen Invite You To A Night At The Opera”. Występ odbył się w 1975 roku i był transmitowany jednocześnie w BBC Radio 1 i telewizji BBC 2. To właśnie wtedy grupa po raz pierwszy na żywo zagrała utwór „Bohemian Rhapsody”. „A Night At The Odeon - Hammersmith 1975” ukaże się 20 listopada na CD, DVD, Blu-Ray, płycie winylowej oraz w wersji cyfrowej.

Jak mówi gitarzysta Brian May:

"

To był bardzo specjalny koncert. Wtedy pierwszy raz zagraliśmy cały koncert w telewizji… świąteczne show. Jakość, którą uzyskaliśmy po wielkiej akcji ratunkowej i digitalizacji nagrań, jest niesamowita. A energia, którą przekazaliśmy jest ogromna.

"

Dodatkowo na DVD i Blu-Ray zostaną zamieszczone bonusowe nagrania. Będzie to 22-minutowy film dokumentalny „Looking Back At The Odeon” z niepublikowanym dotąd wywiadem z Rogerem Taylorem i Brianem Mayem oraz materiał filmowy „Live At The Budokan – Japan 1975”, który zawiera piosenki „Now I'm Here”, „Killer Queen” i „In The Lap Of The Gods… Revisited” - nagrane w czasie słynnej trasy. 

Jak wspomina prowadzący program telewizyjny „Old Grey Whistle Test”  Bob Harris:

"

Wigilia 1975 roku była ważnym momentem dla Queen i mojego programu. Zespół był w bardzo rozrywkowym nastroju. Przez większość miesiąca ich przebój „Bohemian Rhapsody” znajdował się na szczycie brytyjskiej listy przebojów. Byli u szczytu sławy. Pewni siebie i ostrzy. Salutowałem im, zanim przedstawiłem ich przed najlepszym występem, jaki kiedykolwiek widziałem. To była niesamowita noc. To moment, w którym muzycy Queen zostali gwiazdami. "

Lista utworów na płycie A Night At The Odeon - Hammersmith 1975

1. Now I'm Here

2. Ogre Battle

3. White Queen (As It Began)

4. Bohemian Rhapsody

5. Killer Queen

6. The March Of The Black Queen

7. Bohemian Rhapsody (Reprise)

8. Bring Back That Leroy Brown

9. Brighton Rock

10. Guitar Solo

11. Son And Daughter

12. Keep Yourself Alive

13. Liar

14. In The Lap Of The Gods... Revisited

15. Big Spender

16. Jailhouse Rock Medley

17. Seven Seas Of Rhye

18. See What A Fool I've Been

19. God Save The Queen

Kupicie tę płytę? 

Więcej: