Queen walczy z Donaldem Trumpem

Queen walczy z Donaldem Trumpem ons.pl

Grupa po raz kolejny zaapelowała do amerykańskiego polityka, żeby przestał używać piosenki „We Are The Champions” podczas swoich wieców wyborczych. Zespół Queen nie chce być kojarzony z kandydatem Republikanów na prezydenta USA.

Kiedy Donald Trump pojawił się na konwencji wyborczej Partii Republikańskiej w Cleveland, wszyscy zgromadzeni usłyszeli wielki przebój zespołu Queen - „We Are The Champions”.

Sytuacja nie spodobała się członkom legendarnej grupy, którzy po raz kolejny zaapelowali, żeby polityk przestał wykorzystywać ich utwór bez zgody. 

"

Jesteśmy sfrustrowani powtarzającym się nieuprawnionym wykorzystaniem naszej piosenki, mimo naszego poprzedniego wniosku o zaniechanie, który najwidoczniej został zignorowany przez pana Trumpa i jego sztab wyborczy. Zespół Queen nie chce, żeby jego muzyka była kojarzona z jakimkolwiek nurtem lub kampanią polityczną w jakimkolwiek kraju. Grupa nie życzy sobie, żeby utwór „We Are The Champions” wykorzystywany był jako poparcie dla pana Trumpa oraz poglądów politycznych Partii Republikańskiej. Ufamy, mamy nadzieję i oczekujemy, że pan Trump oraz jego sztab będą respektować naszą prośbę w przyszłości - zaznaczył zespół w oficjalnym oświadczeniu.

"

Zespół napisał również o tym na Twitterze. Reprezentanci Donalda Trumpa na razie nie udzielili odpowiedzi przedstawicielom grupy.

Brian May już w czerwcu 2016 roku zwrócił się z podobną prośbą do amerykańskiego polityka. 

"

To nie jest oficjalne oświadczenie zespołu, ale mogę potwierdzić, że nie wydaliśmy żadnej zgody na wykorzystanie naszej twórczości. Konsultujemy się, żeby sprawdzić, jakie kroki możemy podjąć, aby uniknąć używania naszej muzyki w przyszłości - napisał wtedy na swojej oficjalnej stronie internetowej. "

Na konwencji Partii Republikańskiej w Cleveland można było także usłyszeć piosenkę „September” zespołu Earth, Wind & Fire. Również ta grupa za pośrednictwem Twittera zwróciła się do Trumpa.

"

Kolejne nieuprawnione użycie „September” na konwencji w Cleveland. Wbrew naszej prośbie - napisali muzycy. "

 Wcześniej do Donalda Trumpa apelowali również m.in. The Rolling Stones, Adele, Steven Tyler z Aerosmith, Neil Young, a także Elton John.

Więcej: