Przedpremierowy pokaz filmu o Janis Joplin

Przedpremierowy pokaz filmu o Janis Joplin ons.pl

Już niedługo na ekrany polskich kin wejdzie film „Janis: Little Girl Blue”. Produkcja opowiada o życiu piosenkarki Janis Joplin.

Film „Janis: Little Girl Blue” wyreżyserowała nominowana do Oscara Amy J. Berg. Autorka stworzyła dokument o życiu Janis Joplin na podstawie archiwalnych materiałów. Jest to szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie niż legendzie. Berg sięgnęła do prywatnych zapisków artystki, w rodzinnych archiwach odnalazła jej fotografie, wykorzystała nagrania oraz listy. Opowiedziała o trudnym dzieciństwie Janis, która dorastała w Teksasie. Wokalistka czuła się wtedy odrzucona i niedopasowana. 

W dokumencie zobaczymy też początki kariery Joplin w San Francisco, jej skomplikowane relacje z zespołem, a następnie występ na festiwalu w Woodstock. Nie zabraknie też opowieści o jej pierwszej miłości.  

"

Tu na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży, przyjaciele, kochankowie. To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy, która nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu - czytamy w opisie filmu.

"

Zobaczcie zwiastun „Janis: Little Girl Blue”.

Janis Joplin stworzyła cztery albumy studyjne, z czego ostatni został wydany niedługo po jej śmierci. Dwa z nich nagrała jako członkini grupy Big Brother & the Holding Company, a dwa ostatnie były jej solowymi wydawnictwami. Pozostałe utwory, nagrania koncertowe i alternatywne wersje piosenek zostały wydane na różnych albumach kompilacyjnych. Jednym z najbardziej cenionych krążków artystki jest „Pearl”. Znalazły się na nim przeboje „Mercedes Benz” i „Cry Baby”.

Film „Janis: Little Girl Blue” trafi do kin 22 stycznia 2016 roku. A już 19 stycznia o godz. 20.00 będzie można go zobaczyć przedpremierowo w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Rybnik, Rzeszów, Szczecin, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż, Zabrze.

Wybierzecie się do kina?

Materiały prasowe/ka

Więcej: