Prywatna kolekcja zdjęć Eltona Johna trafi na wystawę

Prywatna kolekcja zdjęć Eltona Johna trafi na wystawę ons.pl

Fotografie będzie można zobaczyć w muzeum Tate Modern w Londynie. Ekspozycja zostanie zatytułowana „The Radical Eye: Modernist Photography from the Sir Elton John Collection”.

Na wystawę trafi ponad 150 zdjęć z prywatnej kolekcji Eltona Johna. Są to fotografie autorstwa ok. 60 artystów. Wśród nich są m.in.: Man Ray, Andre Kertesz i Berenice Abbott. Ekspozycja zostanie otwarta 10 listopada 2016 roku. Jedną z prac możemy zobaczyć na Twitterze muzeum Tate Modern.

"

Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić wystawę modernistycznych zdjęć z prywatnej kolekcji Eltona Johna pt. „The Radical Eye”. "

Muzyk nie ukrywa, że jest to dla niego i jego męża Davida Furnisha ogromny zaszczyt. 

"

Modernizm był kluczowym momentem w fotografii. Zbieranie prac z tego okresu było dla mnie olbrzymią przyjemnością i przez 25 lat sprawiało mi dużą radość. Każde ze zdjęć jest dla mnie inspiracją w codziennym życiu. Zdobią ściany mojego domu i traktuję je jak kamienie szlachetne. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Tate Modern i mamy nadzieję, że publiczność doświadczy taką samą radość, oglądając je, jak ja, kiedy ich szukałem - wyznał artysta. "

John rozpoczął zbieranie prac w 1991 roku i ma już ponad 7 tysięcy fotografii uważanych za dzieła sztuki, co czyni jego kolekcję jedną z najbardziej podziwianych na świecie. 

Dyrektor muzeum - Nicholas Serota - bardzo cieszy się ze współpracy z muzykiem.

"

To będzie naprawdę wyjątkowa wystawa. Jest tylko kilka kolekcji fotografii modernistycznych w Wielkiej Brytanii, więc jesteśmy zaszczyceni, że sir Elton John udostępnił nam swoje niesamowite zbiory. Zobaczenie ich na własne oczy będzie rzadkim i cennym doświadczeniem - zaznaczył. "

Rok 2016 jest więc dla Eltona bardzo pracowity. Na początku lutego ukazała się jego nowa płyta pt. „Wonderful Crazy Night”. Promowały ją single „Looking Up”, „Blue Wonderful” i „In the Name of You”. W wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” artysta przyznał, że jest to bardzo radosny album, ponieważ on nigdy wcześniej nie był szczęśliwszy.

Chcielibyście zobaczyć wystawę zdjęć Eltona Johna?

Więcej: