Priscilla Presley nie chce hologramu Elvisa

Priscilla Presley nie chce hologramu Elvisa ons.pl

Była żona Elvisa Presleya pilnie strzeże dorobku artystycznego muzyka. W jednym z wywiadów stwierdziła, że nie chce, aby powstał hologram z królem rock and rolla. 

W wywiadzie dla magazynu „New Musical Express” Priscilla Presley rozmawiała na temat nowego trendu tworzenia hologramów zmarłych muzyków. Była żona Elvisa przyznała, że tego typu pomysły niezbyt jej się podobają i nie wie, czy w przypadku muzyka będzie to możliwe, bo prawa do jego hologramu ma firma Pulse Evolution. 

"

Nasi partnerzy rozważają różne opcje. Nie sądzę, żeby to było wykorzystanie wizerunku w pełnym zakresie. Jest kilka pomysłów na jego podobiznę. Na razie jednak nie poznałam żadnych konkretnych pomysłów, trzeba wszystko przedyskutować, ale nie jestem do tego przekonana.  "

Kobieta przyznała jednak, że będzie walczyć z nadużywaniem wizerunku jej męża.

"

To jest bardzo cenne dziedzictwo, a my musimy je chronić. Mamy zespół ludzi, którzy sprawdzają, co się ukazuje, dlatego jego imię, podobizna i zdjęcia nie mogą być nadużywane. W przeciwnym razie od razu reagujemy i usuwamy wszystko, co łamie przepisy. Możemy ewentualnie rozpocząć współpracę z takimi osobami. Jest wiele rzeczy, z którymi muszę być na bieżąco.  "

Nie jest to pierwszy przypadek stworzenia hologramu znanego artysty. Do tej pory mogliśmy zobaczyć podobizny Michaela Jacksona czy Tupaka, a w 2016 roku powstanie hologram Whitney Houston.

W piątek ukazała się nowa płyta „If I Can Dream: Elvis Presley With the Royal Philharmonic Orchestra” z orkiestrowymi aranżacjami utworów Elvisa Presleya. Znalazły się na niej takie kompozycje jak: „Love Me Tender”, „Can't Help Falling In Love”, „In The Ghetto” i „If I Can Dream”. 

Chcielibyście, żeby powstał hologram Elvisa Presleya? 

Więcej: