Prince założył konto na Instagramie

Prince założył konto na Instagramie FG/LFI/EAST NEWS

Prince nie jest miłośnikiem mediów społecznościowych. Tym bardziej zaskakuje fakt, że muzyk właśnie założył profil na Instagramie. Co na nim znajdziemy?

W 2014 roku Prince usunął swoje konta z Facebooka i Twittera oraz skasował wszystkie teledyski w serwisie YouTube. Ani on, ani jego rzecznik prasowy nie chcieli podać przyczyn tej decyzji. Powoli jednak artysta zmienia zdanie i ponownie chce zaznaczyć swoją obecność w internecie. Najpierw postanowił, że jego nowy album „HitNRun” ukaże się w serwisie streamingowym TIDAL, a teraz zdecydował się na założenie profilu na Instagramie.

Swoje konto nazwał „Princestagram”. O jego otwarciu poinformował na Twitterze. 

"

Ponowne uruchomienie w przyszłym tygodniu. Bądźcie czujni!

"

W ciągu 3 dni od założenia profilu, muzyk zamieścił na nim aż 88 materiałów. Są to zdjęcia, nagrania video, okładki magazynów czy memy.

Jeden z nich odnosi się do legendarnych słów Dave’a Chappelle’a „This bores me” (To mnie nudzi). Zdjęcie podpisane jedynie emotikoną z uśmieszkiem może wyrażać stosunek Prince’a do mediów społecznościowych. 

Konto na Instagramie jest ogromnym krokiem w karierze Prince'a. Na pewno ułatwi mu komunikację z fanami, którzy byli bardzo rozczarowani, kiedy muzyk kilka lat temu wynajął profesjonalistę, aby usunął wszystkie jego zdjęcia ze stron prowadzonych przez jego wielbicieli. 

Prince niedawno krytycznie odniósł się do obecnej sytuacji na rynku muzycznym.

"

Generalnie to zły czas dla muzyki. W głównym nurcie nie ma zbyt dużo muzyki pop, która sprawia, że zaczynasz się bać albo zastanawiasz się, co się dzieje.  "

Z kolei współpracę z wytwórniami muzycznymi porównał do niewolnictwa. 

Podobają Wam się zdjęcia na Instagramie Prince’a? 

Więcej: