Prince wyruszy w trasę koncertową?

Prince wyruszy w trasę koncertową? ons.pl

Być może jeszcze w tym roku Prince wyruszy w europejską trasę koncertową. Artysta miał potwierdzić tę informację na specjalnej konferencji prasowej. Gdzie wystąpi?

Prince prawdopodobnie zagra 16 koncertów w Europie. W listopadzie i grudniu artysta ma wystąpić m.in. w: Glasgow, Liverpoolu, Birmingham, Londynie, Brukseli czy Wiedniu. Trasa ma rozpocząć się 21 listopada i zakończyć 22 grudnia, jednak rzecznik prasowy wokalisty nie potwierdził informacji o konkretnych datach koncertów. 

Trasa zostanie nazwana „Prince Spotlight: Piano & A Microphone”. Prince ma występować jedynie z towarzyszeniem fortepianu. Ogłosił to na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w Minnesocie. 

"

Dlaczego robić to teraz? Jest wiele powodów. Zacznę od tego, że jest to wyzwanie. Rzadko dostaję kiepskie recenzje, bo koncerty to coś, co ciągle udoskonalam od 30 lat. Trzeba próbować nowych rzeczy. Występ z samym fortepianem jest bardziej intymny, bardziej czysty. Możesz dokładnie zobaczyć to, co masz - powiedział Prince.

"

W czasie konferencji prasowej artysta zaprezentował próbkę swoich możliwości. Na Twitterze grupy 3RDEYEGIRL, z którą współpracuje, pojawił się wpis, który sugeruje, że muzyk zaśpiewał w Paisley Park.

"

Prince z towarzyszeniem fortepianu - to było epickie! Było cicho jak makiem zasiał.  "

Nie jest to jedyny tajemniczy występ Prince’a. W czerwcu 2015 roku wokalista zagrał koncert dla prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na prywatne przyjęcie dla przyjaciół Michelle i Barack Obama zaprosili 500 osób. A gwiazdą wieczoru był właśnie Prince oraz Stevie Wonder. 

Niedawno Prince założył konto w serwisie Instagram. Na jego profilu można znaleźć wiele archiwalnych zdjęć, ale także aktualne fotografie i nagrania.

Macie ochotę na koncert Prince’a?

Więcej: