Prince wydał album-niespodziankę

Prince wydał album-niespodziankę ons.pl

Artysta po raz kolejny zaskoczył swoich fanów. Tym razem bez wcześniejszych zapowiedzi opublikował zupełnie nową płytę. Jakie utwory się na niej znalazły?

Nowy album Prince’a nosi tytuł „Hit N Run: Phase Two”. Płyta dostępna jest wyłącznie w serwisie streamingowym TIDAL. Wydawnictwo zawiera 12 piosenek. Część z nich fani artysty mieli okazję już usłyszeć. Są to m.in. kompozycje: „Baltimore”, „Stare”, „RockNRoll Love Affair” czy „Screwdriver”. Niektóre wokalista wykonywał w czasie koncertów, ale nigdy nie ukazały się na żadnym krążku: „Revelation”, „When She Comes”, „Black Muse”. Na albumie znalazło się też kilka premierowych utworów. Posłuchajcie piosenki „Baltimore”.

Okładkę płyty Prince zaprezentował na Twitterze.

"

Proszę wszystkich, kupcie produkt po wysłuchaniu - napisał artysta.

"

Poprzedni album Prince’a „Hit N Run” ukazał się we wrześniu 2015 roku. Piosenek można było posłuchać jedynie w portalu TIDAL. Artysta zdecydował się na współpracę z tym właśnie serwisem, bo według niego zapewnia on odpowiednie warunki muzykom.

"

Już po jednym spotkaniu wiedziałem, że Jay Z i jego drużyna zatroszczą się o wysiłek, który artyści wkładają w tworzenie swojej muzyki, aby dać z siebie wszystko. Zwłaszcza w tym trudnym dla muzyki czasie - napisał w oficjalnym oświadczeniu. "

Prince przyznał, że gdyby nie to, na pewno nie opublikowałby tam swoich nagrań.

"

Zawarłem z serwisem bardzo korzystny układ, dzięki czemu mogę nadal tworzyć sztukę, do której jestem przyzwyczajony. Jestem bardzo wdzięczny za ich ogromne wsparcie - dodał.  "

W listopadzie 2015 roku artysta zapowiedział, że wyruszy w trasę koncertową „The Prince Spotlight: Piano & A Microphone”. W listopadzie i grudniu miał wystąpić w 16 miastach w Europie. Jednak ze względu na zamachy terrorystyczne, do których doszło w Paryżu, wokalista postanowił odwołać koncerty. Nie wiadomo jeszcze, kiedy poznamy nowe daty występów.

Lista utworów na płycie Hit N Run: Phase Two

1. „Baltimore”

2. „RocknRoll Love Affair” 

3. „2 Y. 2 D.”

4. „Look at Me, Look at U”

5. „Stare” 

6. „Xtraloveable” 

7. „Groovy Potential” 

8. „When She Comes”

9. „Screwdriver” 

10. „Black Muse”

11. „Revelation” 

12. „Big City”

Zamierzacie kupić tę płytę?

Więcej: