Prince wyda autobiografię

Prince wyda autobiografię Eastnews/AGF s.r.l. /Rex Features

Jeden z najbardziej oczekiwanych pamiętników zostanie wydany jesienią 2017 roku. O czym w swojej publikacji opowie artysta?

Książka zostanie zatytułowana „The Beautiful Ones”, co jest nawiązaniem do jednej z piosenek, która znalazła się na albumie „Purple Rain” wydanym w czerwcu 1984 roku. W autobiografii Prince opisze swoje najwcześniejsze lata życia aż do 2007 roku i pamiętnego występu w czasie finału Super Bowl. Publikacja ukaże się nakładem wydawnictwa Spiegel & Grau. Jak zapowiada firma:

"

Jest to niekonwencjonalna i poetycka podróż przez jego życie i twórczość - od rodziny, która go ukształtowała, ludzi, miejsc i pomysłów, które podpalały jego wyobraźnię, aż po historie stojące za muzyką, która zmieniła świat.  "

Redaktor naczelny wydawnictwa nie ukrywa, że bardzo cieszy się ze współpracy z Prince’em.

"

Jest on znaczącą postacią w kulturze globalnej, a jego muzyka była ulubioną ścieżką dźwiękową dla niezliczonej liczby ludzi - w tym dla mnie - dla więcej niż jednego pokolenia. Jego kreatywność pozwoliła nam stworzyć muzyczny krajobraz naszego życia. O tym artyście napisano już wiele książek, artykułów, esejów i krytycznych publikacji - ale my jesteśmy szczęśliwi, że to akurat u nas Prince opublikuje refleksje nad swoim życiem, które opisał w sposób żywy, dowcipny i poetycki - powiedział Chris Jackson. "

O tym, że powstanie tego typu autobiografia, Prince poinformował fanów na koncercie w Nowym Jorku. 

"

Dobrzy ludzie z Random House złożyli mi ofertę, której nie mogłem odrzucić. Zaczynamy od samego początku - od mojego pierwszego wspomnienia i mam nadzieję, że opiszemy całą moją drogę aż do Super Bowl. Właśnie zaczęliśmy i staramy się to robić jak najszybciej. Pracujemy niestrudzenie - zapowiedział muzyk. "

Publikacja „The Beautiful Ones” planowana jest na jesień 2017 roku.

"

To jest moja pierwsza książka. W pisaniu pomaga mi mój brat Dan. Jest dobrym krytykiem i to jest coś, czego potrzebuję. To nie jest typ człowieka, który ciągle mówi „tak”. On naprawdę bardzo pomaga mi przez to przejść - dodał.  "

Zanim jednak ukaże się autobiografia, fani Prince’a mogą zaopatrzyć się w pamiątki z nim związane. Na jedną z aukcji trafiły przedmioty przekazane przez byłą żonę wokalisty oraz jego menedżera. Są to m.in. gitara i jego kostiumy. W grudniu 2015 roku artysta wydał album  „Hit N Run: Phase Two”. Płyta dostępna jest wyłącznie w serwisie streamingowym TIDAL.

Chcielibyście przeczytać autobiografię Prince’a?

Więcej: