Prince we wspomnieniach gwiazd

Prince we wspomnieniach gwiazd ons.pl

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku. Miał 57 lat. Artyści z całego świata oddają mu hołd i wspominają jego niezwykłą twórczość. 

Informację o śmierci muzyka podała jego rzeczniczka prasowa - Yvette Noel-Schure.

"

Z głębokim smutkiem potwierdzam wiadomość, że legendarny artysta - Prince Rogers Nelson - zmarł w swojej rezydencji Paisley Park dziś rano. Miał 57 lat. Na razie nie możemy podać więcej informacji o przyczynie śmierci. "

Wiadomość szybko obiegła świat. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów, w których muzycy, aktorzy czy politycy wspominają Prince’a. Swój żal wyraziła m.in. Madonna, która napisała:

"

On zmienił świat. Prawdziwy wizjoner. Co za strata. Jestem wstrząśnięta. To nie jest piosenka o miłości. "

Smutku nie ukrywał też Lionel Richie.

"

Nie mogę w to uwierzyć. Jestem w szoku. Tak wiele wspaniałych wspomnień. Będzie mi go bardzo brakować. "

Prince'a wspominał również Mick Jagger.

"

Jestem zasmucony informacją o śmierci Prince'a. Był prawdziwym rewolucjonistą, wspaniałym muzykiem i kompozytorem. Pisał oryginalne teksty piosenek i rewelacyjnie grał na gitarze. Jego talent był nieograniczony. Był jednym z najbardziej unikalnych i interesujących artystów ostatnich 30 lat - napisał na Facebooku. "

W podobnym tonie wypowiedział się Ronnie Wood.

"

Będzie mi brakować mojego przyjaciela, który był bardzo utalentowany. Był wspaniałym artystą i gitarzystą. Śpij spokojnie, Prince. "

Swoje zdjęcie z Prince'em zamieściła na Facebooku Barbra Streisand.

Artystę żegnała również Chaka Khan.

"

Kochałam go, świat go kochał. Teraz jest ze swoim Ojcem. Spoczywaj w mocy, mój bracie! "

Kilka słów napisał również Bono z zespołu U2.

"

Nigdy nie poznałem Mozarta. Nigdy nie poznałem Duke'a Ellingtona lub Charliego Parkera. Nigdy nie poznałem Elvisa. Ale poznałem Prince'a. "

Hołd zmarłemu artyście oddał również prezydent Stanów Zjednoczonych - Barack Obama.

"

Dzisiaj świat stracił prawdziwą ikonę kreatywności. Michelle i ja dołączamy się do milionów fanów na całym świecie, którzy opłakują nagłą śmierć Prince'a. Niewielu artystów miało tak wyraźny wpływ na brzmienie i kształt muzyki popularnej oraz potrafiło wpływać na innych ludzi swoim talentem. Jako jeden z najbardziej utalentowanych muzyków naszych czasów, zrobił to wszystko. Funk, R&B, rock and roll. Był wirtuozem, wybitnym liderem i elektryzującym wykonawcą. "

Na razie przyczyna śmierci Prince'a nie jest znana.

Więcej: