Prince skremowany podczas prywatnej uroczystości

Prince skremowany podczas prywatnej uroczystości ons.pl

Legendarny muzyk zmarł w czwartek 21 kwietnia 2016 roku. Przyczyna jego śmierci nie jest jeszcze znana.

Prince został skremowany w sobotę 23 kwietnia 2016 roku w czasie prywatnej uroczystości pogrzebowej w jego posiadłości Paisley Park w stanie Minnesota. Uczestniczyła w niej rodzina artysty (m.in. siostra Tyka Nelson), jego przyjaciele i zaprzyjaźnieni muzycy. Poinformowała o tym jego agentka Anna Meacham.

"

Kilka godzin temu Prince został uczczony przez małą grupę najbliższych mu osób: rodzinę, przyjaciół i muzyków z jego zespołu podczas pięknej prywatnej ceremonii pożegnalnej. Szczątki Prince’a zostały skremowane, a miejsce pochówku nie zostanie ujawnione opinii publicznej. Prosimy o modlitwy za rodzinę i przyjaciół w tym trudnym dla nich czasie. "

W piątek została przeprowadzona sekcja zwłok artysty. 

"

W tej chwili nie mamy powodu, żeby sądzić, że to było samobójstwo. Na ciele Prince'a nie ma też żadnych widocznych śladów urazu - powiedział szeryf Jim Olson. "

Niektórzy spekulują, że muzyk mógł przedawkować środki przeciwbólowe. Na razie ta hipoteza nie została jednak potwierdzona, a ustalenie przyczyny śmierci Prince'a może potrwać nawet kilka tygodni. 

"

Przyczyna śmierci nadal jest nieznana, a wyniki autopsji otrzymamy za co najmniej cztery tygodnie - zapowiedzieli reprezentanci artysty. "

Po śmierci wokalisty sprzedaż jego płyt bardzo szybko wzrosła, a wiele utworów trafiło na brytyjską listę przebojów. Tak jest w przypadku „Purple Rain”, „When Doves Cry” czy „Kiss”, które znalazły się w pierwszej setce zestawienia.

Odejście Prince’a wstrząsnęło całym muzycznym światem. Wielu artystów oddało mu hołd i wspominało jego twórczość za pośrednictwem mediów społecznościowych. W wywiadzie dla telewizji CNN Stevie Wonder opowiedział o tym, jak doskonałym wokalistą był Prince.

"

Był wspaniałym muzykiem, kochał muzykę. Uwielbiał grać na instrumentach, a kiedy uczestniczyliśmy razem w jam session, to było cudowne doświadczenie! Był bardzo świadomy swojej odpowiedzialności jako artysty i człowieka. "

Z kolei w czasie koncertu w Nowym Jorku Bruce Springsteen postanowił wykonać cover przeboju „Purple Rain” i w ten sposób oddać hołd Prince’owi. Zobaczcie jego niesamowity występ.

Prince miał na koncie wiele sukcesów. W 2004 roku muzyk został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W 2015 roku wydał dwie płyty: „Hit N Run” i „Hit N Run: Phase Two”, które dostępne są jedynie w serwisie streamingowym TIDAL. W całej swojej karierze nagrał 39 albumów. W 2017 roku miała ukazać się jego autobiografia pt. „The Beautiful Ones”.

Więcej: