Prince odwołuje trasę koncertową

Prince odwołuje trasę koncertową ons.pl

W listopadzie Prince miał wyruszyć w trasę koncertową po Europie. Występy jednak się nie odbędą. Dlaczego?

Prince zamieścił na Twitterze link do austriackiej strony internetowej, na której pojawiła się informacja o odwołanym koncercie.

"

Z powodu tragicznych wydarzeń w Paryżu, promotor trasy zdecydował się odroczyć europejską trasę koncertową Prince’a.  "

Artysta w ramach  „The Prince Spotlight: Piano & A Microphone” w grudniu miał dwukrotnie wystąpić w Palais Garnier w Paryżu. 

Wokalista zaplanował, że w sumie odwiedzi 16 miast. W listopadzie i grudniu chciał zagrać kameralne koncerty także w: Glasgow, Liverpoolu, Birmingham, Londynie, Brukseli czy Wiedniu.

"

Dlaczego robić to teraz? Jest wiele powodów. Zacznę od tego, że jest to wyzwanie. Rzadko dostaję kiepskie recenzje, bo koncerty to coś, co ciągle udoskonalam od 30 lat. Trzeba próbować nowych rzeczy - powiedział na konferencji prasowej. "

Trasa miała rozpocząć się 21 listopada i zakończyć 22 grudnia 2015 roku. Nie wiadomo jeszcze, kiedy poznamy nowe daty koncertów.

Artyści nie zagrają w Paryżu

Prince to niejedyny artysta, który odwołał swoje koncerty z powodu zamachów w Paryżu. W stolicy Francji nie wystąpił też zespół U2.

"

Z uwagi na stan wyjątkowy wprowadzony na terenie całej Francji koncerty U2 w Paryżu zaplanowane na 14 i 15 listopada zostają odwołane. Zespół wraz z firmą Live Nation i telewizją HBO, która miała transmitować sobotni występ, zapewniają, że wystąpią w stolicy Francji w bardziej odpowiednim czasie - napisali muzycy na swojej stronie internetowej.  "

W wywiadzie udzielonym irlandzkiej telewizji RTÉ Bono stwierdził, że zamachy terrorystyczne, które miały miejsce w Paryżu, były pierwszym bezpośrednim atakiem na muzykę.

W zamachach w Paryżu zginęło 129 osób.

Więcej: