Prince i George Michael zostaną upamiętnieni na rozdaniu nagród Grammy

Prince i George Michael zostaną upamiętnieni na rozdaniu nagród Grammy ons.pl

Producenci zapowiadają, że artyści złożą niezapomniany hołd muzykom, którzy niedawno zmarli. Ceremonia rozdania nagród Grammy odbędzie się 12 lutego 2017 roku.

Organizatorzy na razie nie zdradzają, w jaki sposób Prince i George Michael zostaną upamiętnieni w czasie niedzielnej uroczystości.

"

George Michael i Prince byli ikonami muzyki pop. Prezentowali rzadki geniusz muzyczny i nieziemską charyzmę. Każdy z nich posiadał odrębny styl i brzmienie, byli uwielbiani przez publiczność na całym świecie. Odejście dwóch tak wspaniałych innowatorów było ogromną stratą. Chcemy oddać im hołd właśnie w czasie rozdania nagród Grammy – zapowiedział Neil Portnow, szef Recording Academy.  "

Szansę na statuetkę ma w tym roku David Bowie. Muzyk może zostać pośmiertnie uhonorowany w kategoriach: Najlepsza Piosenka Rock („Blackstar”), Najlepszy Album Alternatywny („Blackstar”) i Najlepszy Występ Rock („Blackstar”).

Nagrodę Grammy może otrzymać także laureat literackiej nagrody Nobla - Bob Dylan. Artysta jest nominowany w kategoriach Najlepszy Tradycyjny Album Pop za „Fallen Angels” oraz Najlepszy Album Historyczny za „The Cutting Edge 1965-1966: The Bootleg Series, Vol.12 (Collector’s Edition)”.

Więcej: