Premiera płyty Krzysztofa Krawczyka

Premiera płyty Krzysztofa Krawczyka Materiały promocyjne

27 listopada 2015 roku do sklepów trafił nowy album Krzysztofa Krawczyka. Jakie znane utwory znalazły się na płycie „Tańcz mnie po miłości kres. Piosenki Leonarda Cohena”?

Album „Tańcz mnie po miłości kres. Piosenki Leonarda Cohena” zawiera 12 przebojów, które w oryginale wykonał kanadyjski wokalista. Na płycie znalazły się jego największe przeboje jak: nagrany w latach 60. - czasie, kiedy Krawczyk zdobywał popularność z grupą Trubadurzy - utwór „Suzanne” czy „Bird On The Wire”; „Famous Blue Raincoat” z lat 70., kiedy polski wokalista rozpoczął karierę solową oraz „Everybody Knows” z lat 80. Ponadto usłyszymy też: „Dance Me To The End Of Love”, „Hallelujah”, „I’m Your Man” czy „First We Take Manhattan”. Krzysztof Krawczyk zaśpiewał je w polskiej wersji językowej. Teksty przetłumaczył Maciej Zembaty, a aranżacją i produkcją zajął się Wiesław Wolnik. 

"

Kiedy pierwszy raz usłyszałem go w Kanadzie, nie znając dobrze języka angielskiego, zdałem sobie sprawę, że w tym spokojnym głosie, którym tak uwodzi publiczność i z którego bije charyzma, zakamuflowane są duże emocje. W czym? W tekstach, których subtelności nie byłem wtedy w stanie zrozumieć - opowiedział Krawczyk. "

Płytę promuje utwór „Jestem Twój” (org. „I’m Your Man”). W teledysku do tej piosenki wystąpił Krzysztof Krawczyk wraz z Sylwią Boroń, Filipem Kosiorem i Mileną Staszuk. Klip wyreżyserował Roman Przylipiak. 

"

„Jestem Twój” to prawdziwe mistrzostwo w posługiwaniu się liryzmem, melancholią i przede wszystkim słowem. Z jednej strony godnie reprezentuje bogaty dorobek słynnego Kanadyjczyka, z drugiej idealnie wprowadza w świat jego kompozycji, na które swój własny pomysł znalazł Krzysztof Krawczyk - twierdzą autorzy. "

Porównajcie wykonanie Krzysztofa Krawczyka z wersją Leonarda Cohena. 

Krzysztof Krawczyk ma w swoim dorobku ponad 100 albumów studyjnych i składanek. W 2014 roku ukazała się płyta „Pół wieku człowieku”, która stanowiła podsumowanie 50-letniej kariery artysty. Znalazło się na niej 17 utworów, które odzwierciedlały muzyczne fascynacje wokalisty.

Lista utworów na płycie Tańcz mnie po miłości kres

1. JESTEM TWÓJ/I’m Your Man

2. SŁYNNY NIEBIESKI PROCHOWIEC/Famous Blue Raincoat

3. MANHATTAN/First We Take Manhattan

4. ZUZANNA/Suzanne

5. TAŃCZ MNIE PO MIŁOŚCI KRES/Dance Me To The End Of Love

6. PTAK NA DRUCIE/Bird On The Wire

7. WSPOMNIENIA/Memories

8. DIAMENTY W KOPALNI/Diamonds On A Mine

9. DZIŚ W NOCY BĘDZIE FAJNIE/Tonight Will Be Fine

10. KAŻDY O TYM WIE/Everybody Knows

11. CYGAŃSKA ŻONA/The Gypsy’s Wife

12. ALLELUJA/Hallelujah

Patronem medialnym płyty jest Radio ZET Gold.

Zamierzacie kupić tę płytę?

Więcej: