Premiera płyty „Alone In The Universe” grupy Electric Light Orchestra

Premiera płyty „Alone In The Universe” grupy Electric Light Orchestra Screen z youtube.com/ELOVEVO

Nowa płyta zespołu Electric Light Orchestra trafiła do sklepów. Krążek „Alone In The Universe” zawiera 10 premierowych utworów. Jaki jest nowy album ELO?

„Alone in the Universe” to 14. studyjny album w dorobku Electric Light Orchestra i pierwszy od 2001 roku, kiedy to ukazał się „Zoom”. Zespół występuje obecnie jako Jeff Lynne's ELO. 

"

Co robiłem przez tych kilkanaście lat? Nie mam pojęcia. Lubię pić. Robiłem wiele rzeczy, ale nie mogę sobie przypomnieć, co to było - żartował Lynne.  "

Muzyk nagrywał album w domowym studiu przez 18 miesięcy. 

"

Mogę śmiało powiedzieć, że jestem jednoosobową orkiestrą. Ale to dobrze! Dogaduję się ze wszystkimi - stwierdził. W każdym pokoju mam zainstalowane mikrofony, więc mogę nagrywać wszędzie. Mam mały kącik, gdzie mogę iść i pracować nad pomysłami nocą.  "

Nowe wydawnictwo nie jest jednak dla niego czymś wyjątkowym.

"

Nie traktuję jej ani jako nowy start, ani jako zwycięstwo. To po prostu nowy album, przy produkcji którego świetnie się bawiłem. Ale nie sądzę, żeby to było coś spektakularnego. Robię po prostu to, co zawsze. Mam nadzieję, że ludzie wysłuchają tych kompozycji, bo mnie osobiście bardzo się podobają. Gdyby tak nie było, nie mógłbym tego oczekiwać od innych, prawda? "

Na płycie znalazło się 10 utworów. Krążek otwiera piosenka „When I Was a Boy”, w której muzyk wspomina swoją młodość. 

"

Opuściłem szkołę w wieku 15 lat i ludzie pytali: „Co będziesz teraz robić?”. Odpowiadałem: „Cóż, oczywiście zamierzam być muzykiem. Nie ma innego zawodu godnego uwagi”.  "

Do tej pory poznaliśmy 3 single z tego albumu. Promowały go piosenki: „One Step At A Time”,  „When the Night Comes” oraz wspomniany „When I Was a Boy”. 

Jeff Lynne wyruszy w trasę koncertową promującą nowe wydawnictwo. W 2016 roku artysta wystąpi w kilku miastach w Wielkiej Brytanii, a także w Dublinie, Amsterdamie, Zurychu i Oberhausen. Bilety na te koncerty trafiły do sprzedaży 13 listopada 2015 roku.

Lista piosenek na płycie Alone In The Universe

1. „When I Was A Boy”

2. „Love And Rain”

3. „Dirty To The Bone"

4. „When The Night Comes”

5. „The Sun Will Shine On You”

6. „Ain't It A Drag”

7. „All My Life”

8. „I'm Leaving You”

9. „One Step At A Time”

10. „Alone In The Universe”

Zamierzacie kupić ten album?

Więcej: