Powstanie nowy film o zespole The Rolling Stones

Powstanie nowy film o zespole The Rolling Stones ons.pl

Produkcja ma opowiadać o tym, jak został nagrany album „Exile On Main Street”. Kiedy film trafi na ekrany kin?

Obraz zostanie zatytułowany „Exile on Main Street: A Season in Hell With the Rolling Stones”. Reżyserem został Andy Goddard, który był odpowiedzialny również za kilka odcinków słynnego serialu kostiumowego „Downton Abbey”. Ekipa filmowa szuka obecnie aktorów, którzy wcielą się w role Micka Jaggera i Keitha Richardsa. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Produkcja powstanie w oparciu o książkę „Exile On Main Street” z 2008 roku. Jej autorem jest dziennikarz Robert Greenfield. Opisał on historię, która stoi za powstaniem krążka Stonesów. Płyta została nagrana na południu Francji. Grupa zamieszkała w tym właśnie kraju, żeby uniknąć płacenia podatków w Wielkiej Brytanii.

"

Atmosfera w czasie nagrywania była bardzo dziwna. Była bardzo, bardzo mroczna i zakurzona. To nie było dobre środowisko choćby dla oddychania. Mick Taylor i ja patrzyliśmy na siebie w tym mroku i pytaliśmy, jak coś powinno zostać nagrane. To było niczym w stylu Hitlera i ostatnich dni Berlina - wyznał w wywiadzie z magazynem „Rolling Stone” Keith Richards.

"

Mimo tych niesprzyjających warunków, gitarzysta polubił płytę i uważa, że efekt końcowy jest bardzo dobry.

"

Kiedy teraz przesłuchuję ten krążek, stwierdzam, że jest on na całkiem niezłym poziomie. Kocham piosenkę „Sweet Virginia”. A utwór „All Down the Line” był naprawdę zabójczy! - dodał. "

Podwójny album „Exile On Main Street” ukazał się 12 maja 1972 roku. Znalazło się na nim 18 kompozycji. Wśród najbardziej znanych są: „Tumbling Dice”, „Sweet Black Angel”, „Happy” i „All Down the Line”. Niektórzy uważają, że jest to najlepsza płyta w dorobku The Rolling Stones.

Zespół pracuje obecnie nad nowym krążkiem. Wydawnictwo prawdopodobnie ukaże się jeszcze w 2016 roku. Znajdą się na nim premierowe kompozycje oraz bluesowe covery. Pod koniec maja 2016 roku gitarzysta Ronnie Wood został ojcem bliźniaczek. W jednym z wywiadów przyznał też, że wszyscy członkowie The Rolling Stones zaoferowali mu pomoc w opiekowaniu się dziećmi. 

Stonesi wystąpią na festiwalu Desert Trip, który odbędzie się w dniach 7-9 oraz 14-16 października 2016 roku w Indio w Kalifornii. Po raz pierwszy w historii na jednej scenie zagrają The Rolling Stones, Paul McCartney, Bob Dylan, The Who, Neil Young i Roger Waters. Na pomysł organizacji imprezy wpadli twórcy festiwalu Coachella.

Wybierzecie się do kina na film o Stonesach?

Więcej: