Powstanie film dokumentalny o Whitney Houston

Powstanie film dokumentalny o Whitney Houston ons.pl

Ostatnio powstało wiele dokumentów przedstawiających życie i twórczość gwiazd muzyki. Wśród nich byli Amy Winehouse, Kurt Cobain i Nina Simone, a teraz dołączy do nich Whitney Houston.

Film wyreżyseruje Kevin Macdonald, który znany jest z takich produkcji jak „Marley”, „Black Sea”, „11.22.63” czy „One Day In September”, za którą otrzymał Oscara. Będzie to pierwszy oficjalny dokument, który ukaże się po śmierci Whitney Houston. Znajdą się w nim wcześniej niepublikowane materiały filmowe i zdjęcia z jej życia, ekskluzywne nagrania demo, a także wywiady z jej rodziną i przyjaciółmi oraz przedstawicielami przemysłu muzycznego, np. producentem Clive’em Davisem, który ma na koncie pięć nagród Grammy.

"

Historia o Whitney, której nikt wcześniej nie opowiedział, mówi o tym, że była genialna jako artystka. Pod wieloma względami miała najwspanialszy głos, jaki mogliśmy usłyszeć w ciągu ostatnich 50 lat. Ona zmieniła sposób, w jaki śpiewana była muzyka pop. Przywróciła ją do swoich korzeni - do muzyki gospel i bluesa. Była unikalna jako czarnoskóra gwiazda pop. Sprzedawała płyty w krajach, gdzie normalnie czarnoskórzy wokaliści nie robili kariery - powiedział reżyser.  "

Macdonald podkreślił też, że nie zamierza mówić tylko o jej dobrych stronach. W filmie nie zabraknie historii o najtrudniejszych momentach jej życia, w tym o uzależnieniu od narkotyków.

"

Chcę, żeby widzowie wychodzili z kina i mieli pozytywne odczucia w stosunku do Whitney i jej muzyki. Jednocześnie chcę pokazać kobietę, której nie znali nawet jej najbardziej zagorzali fani, a także kobietę, której nigdy nie zapomną ci, którzy usłyszą ją i jej muzykę po raz pierwszy - dodał. "

Will Clarke z firmy Altitude Film Distribution przyznał, że widzowie na pewno nie rozczarują się po wyjściu z kina. 

"

Historia Whitney, którą na ekrany przeniesie Kevin Macdonald i jego zespół producentów, będzie wspaniałym wydarzeniem dla publiczności na całym świecie.  "

Tytuł ani data premiery filmu nie są jeszcze znane. 

Whitney Houston zmarła 11 lutego 2012 roku w hotelu w Beverly Hills. Przyczyną śmierci było przypadkowe utonięcie. 

Więcej: