Powstał zbiór wszystkich stron internetowych Prince’a

Powstał zbiór wszystkich stron internetowych Prince’a Eastnews/AGF s.r.l. /Rex Features

Projekt został nazwany Prince Online Museum. W jednym miejscu zostały zebrane wszystkie strony internetowe, które Prince założył od 1996 roku.

Portal princeonlinemuseum.com oferuje wgląd we wszystkie strony internetowe, które zakładał Prince: od pierwszej TheDawn.com do jego ostatniej 3rdEyeGirl.com. W zbiorze znalazły się także witryny poświęcone konkretnym albumom jak 3121.com oraz Lotusflow3r czy oficjalne strony internetowe Prince’a, które nie przetrwały zbyt długo (Love 4 One Another i 20Pr1nc3). Przy każdej witrynie możemy znaleźć jej historię i dowiemy się, co kryło się za tym, że artysta zdecydował się na jej założenie.

"

Prince Online Museum powstało dzięki ludziom, którzy bezpośrednio pracowali z Prince’em nad tymi projektami. Jesteśmy inicjatorami, jesteśmy ekspertami. Ta praca wynika z miłości, a nie z pieniędzy i potrzeby zarobku. Żadne pliki na portalu nie będą sprzedawane ani nie będą pobierane opłaty za członkostwo. Mamy robocze wersje niemal wszystkich stron internetowych Prince’a. Wybierz się na wirtualny spacer po osi czasu i pamiętaj, że wszystko było możliwe - napisał Sam Jennings, dyrektor internetowego muzeum w oficjalnym oświadczeniu. "

Mężczyzna w wywiadzie dla magazynu „Billboard” opowiedział o tym, co możemy znaleźć w Prince Online Museum.

"

Rozpoczynamy projekt z 12 najpopularniejszymi stronami, które przez 20 lat prowadził Prince. W sumie miał prawie 20 stron, tuzin profili w mediach społecznościowych, uczestniczył w niezliczonej ilości internetowych czatów i bezpośrednio kontaktował się z fanami rozsianymi po całym świecie. To Muzeum stanowi archiwum jego pracy i jest przypomnieniem wszystkiego, co osiągnął jako niezależny artysta ze wsparciem swojej dynamicznej i potrafiącej się poświęcić społeczności internetowej - zaznaczył. "

Prince Online Museum jest hołdem dla Price’a i jego twórczości. Założyciele podkreślają również, że archiwum ma zainspirować innych artystów do odnalezienia kreatywnych dróg dotarcia do swojej publiczności. Między innymi dlatego Prince przy okazji premiery każdej płyty zakładał dedykowaną stronę internetową. Zobaczcie, jak wygląda POM.

(fot. screen ze strony princeonlinemuseum.com)

W archiwum znajdują się następujące strony internetowe Prince’a:

3rdEyeGirl.com (2013)

20PR1NC3.com (2013)

Lotusflow3r.com (2009)

3121.com (2007)

3121.com (2006)

NPGMusicClub.com (2004-2006)

NPGMusicClub.com (2003)

NPGMusicClub.com (2002)

NPGMusicClub.com (2001)

NPG Music Club v1 (2001)

NPGOnlineLtd.com (2000)

Love4OneAnother.com (1999)

1800NewFunk.com (1999)

CrystalBallCD.com (1997)

TheDawn.com (1996)

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 roku. Przyczyną jego śmierci było przedawkowanie opioidów. W 2004 roku muzyk został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W 2015 roku Prince wydał dwie płyty: "Hit N Run" i "Hit N Run: Phase Two", które dostępne są jedynie w serwisie streamingowym TIDAL. W całej swojej karierze nagrał 39 albumów. W 2017 roku miała ukazać się jego autobiografia pt. "The Beautiful Ones".

Więcej: