Posłuchaj pierwszego utworu Bon Jovi z nowej płyty!

Posłuchaj pierwszego utworu Bon Jovi z nowej płyty! fragment okładki płyty

Zespół Bon Jovi opublikował pierwszy singiel promujący płytę „This House Is Not for Sale”.

Nowa płyta Bon Jovi, zatytułowana „This House Is Not for Sale”, ukazać się ma jesienią 2016 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, jednak grupa właśnie opublikowała zapowiadany od kilku dni tytułowy utwór. Kawałek jest mocny, bardzo rockowy i energetyczny. Większość komentujących w sieci jest nim zachwycona, choć pojawiają się też słowa krytyki. Jaki jest ten utwór? Oceńcie go sami.

Płyta „This House Is Not for Sale” będzie czternastym studyjnym albumem Bon Jovi. Nad krążkiem tym pracowali Jon Bon Jovi, David Bryan i Tico Torres oraz współpracujący z nimi muzycy: Hugh McDonald, Phil X i Matt O’Ree. Będzie to pierwsze wydawnictwo grupy, na którym nie znajdą się już żadne utwory, przy których tworzeniu uczestniczył Richie Sambora. Choć gitarzysta nie jest członkiem zespołu już od trzech lat, to jednak nawet na płycie „Burning Bridges” z 2015 roku pojawiły się  komponowane przez niego kawałki.

Nowa płyta Bon Jovi, która - jak donoszą zagraniczne źródła - ukazać się ma w październiku, zapowiadana jest przez zespół jako powrót do korzeni. Na oficjalnej konferencji w styczniu 2016 wokalista grupy powiedział:

"

Nagrywaliśmy ten album w różnym czasie, w różnych pokojach w studiu (...). Wróciliśmy do miejsca, w którym nagraliśmy „Runaway”, czyli do 1982 roku, kiedy jeszcze zajmowałem się głownie mopowaniem podłogi i przynoszeniem kawy. "

Z drugiej strony, członkowie Bon Jovi są świadomi mijającego czasu i tego, że nie są już tymi samymi chłopakami co kiedyś.

"

Kiedy pisałem „Runaway” mój punkt widzenia był inny, ale z każdą płytą i każdą dekadą naszej kariery rozwijaliśmy się. Ale mamy oczy szeroko otwarte, wiemy, co się dzieje i piszemy o świecie wokół nas. Dziś nie moglibyśmy napisać drugiego „You Give Love a Bad Name”. To było wspaniałe, kiedy miałem 25 lat, nie 53. "

Wszyscy, którzy czekają na nową płytę Bon Jovi, na pewno zastanawiają się, jak brzmieć może ten „powrót do korzeni”. Zdaje się jednak, że po opublikowaniu utworu „This House Is Not for Sale” już wiemy, że zespół obrał dobry kierunek. Co myślicie o ich najnowszym utworze?

Więcej: