Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się w Krakowie

Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się w Krakowie ons.pl

Artysta zmarł w poniedziałek 22 maja. Miał 67 lat.

Uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego rozpoczną się w Bazylice Mariackiej w Krakowie we wtorek (30.05.2017 r.) o godzinie 12:00. Ceremonia będzie miała charakter rodzinny. Pożegnanie na Cmentarzu Rakowickim odbędzie się o godzinie 14:00 przy grobowcu rodzinnym.

Zbigniew Wodecki - autor polskich przebojów, skrzypek i trębacz zmarł w poniedziałek 22 maja w jednym z warszawskich szpitali. Miał 67 lat.

Artysta 5 maja przeszedł zabieg wszczepienia bypass-ów. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. "Mimo niezwykłej woli życia i starań lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22 maja w jednym z warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim. Zostanie pochowany w ukochanym Krakowie" - podano na stronie internetowej artysty.

Zbigniew Wodecki przygodę z muzyką rozpoczął, kiedy miał 5 lat. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie (klasa skrzypiec). Współpracował z Piwnicą pod Baranami i kabaretem Anawa. Przez kilka lat występował z Ewą Demarczyk. Jako solista zadebiutował w 1972 roku na festiwalu w Opolu. Był laureatem wielu konkursów i festiwali. Sam o sobie mówił, że jest "śpiewającym muzykiem". 

PAP/rzg

Więcej: