Płyta „Beach Boys' Party” w odświeżonym wydaniu

Płyta „Beach Boys' Party” w odświeżonym wydaniu Scherf/face to face/EAST NEWS

Z okazji 50. rocznicy ukazania się albumu „Beach Boys' Party!” grupa postanowiła wydać nową wersję tego krążka. Jakie utwory znalazły się na płycie?

W listopadzie 1965 roku zespół Beach Boys wydał płytę „Beach Boys' Party!”, na której można usłyszeć covery popularnych piosenek oraz dźwięki nagrane przez członków grupy, ich rodziny i znajomych. Płyta została dobrze przyjęta przez publiczność. Znalazła się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych albumów w Stanach Zjednoczonych i pokryła się złotem. Z krążka pochodzi przebój „Barbara Ann”. Utwór trafił na 2. miejsce list przebojów w Wielkiej Brytanii i USA. 

Aby uczcić 50. rocznicę wydania tej płyty, grupa przygotowała wydawnictwo „Beach Boys’ Party! Uncovered and Unplugged”, na którym znajdą się odświeżone i zmiksowane utwory, a także dodatkowe nagrania. Album zawiera 81 piosenek: 12, które pochodzą z pierwotnej wersji krążka, oraz 69 dodatkowych kompozycji i ścieżek głosowych zarejestrowanych w czasie sesji nagraniowych zespołu. 

Na płycie usłyszymy covery nagrań Beatlesów czy Boba Dylana. Posłuchajcie, jak brzmi „The Times They Are A-Changin’” w nowej odsłonie.

Członkowie Beach Boys przyznali, że nie do końca byli przekonani, co do tego, co powinno znaleźć się na płycie.

"

Album „The Party!” powstał w rezultacie nacisków wytwórni Capitol Records, która chciała kolejnych nagrań. Właściwie nie mieliśmy czasu, żeby stworzyć coś lepszego. Brian pracował jeszcze nad „Pet Sounds”. Wtedy zastanawialiśmy się, co możemy nagrać szybko i łatwo i tak stworzyliśmy to wydawnictwo - wspominał Mike Love. "

Muzycy postanowili nagrać covery.

"

Mike powiedział, że powinien to być „imprezowy” album, że możemy się zachowywać, jakbyśmy byli na imprezie i po prostu być sobą. Tak też się stało. To bardzo spontaniczna płyta - dodał Brian Wilson. "

Wydawnictwo „Beach Boys’ Party! Uncovered and Unplugged” składa się z dwóch płyt CD. Zawiera zdjęcia z sesji nagraniowych, eseje historyków zespołu - Alana Boyda i Craiga Slowinskiego oraz notatki producenta Marka Linetta. Składanka trafiła do sprzedaży 20 listopada 2015 roku, a 11 grudnia ukaże się płyta winylowa z oryginalnymi nagraniami. 

Chcielibyście mieć ten album w swojej kolekcji? 

Więcej: